Potrącona na ul. Sienkiewicza kobieta, zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

10
Fot. Czytelnik
Nie żyje starsza kobieta potrącona przez samochód osobowy na ul. Sienkiewicza w Ostrowie Wielkopolskim. Poszkodowana została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do ostrowskiego szpitala, gdzie zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Kobieta doznała wielomiejscowych urazów. Dokładną przyczynę zgonu wyjaśni prokuratorskie śledztwo - mówi Adam Stangret, zastępca kierownika SOR-u.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Potrącenie pieszego na ul. Sienkiewicza. Utrudnienia w ruchu

Do potrącenia starszej kobiety na dwupasmowej ul. Sienkiewicza w Ostrowie Wielkopolskim doszło w czwartek po godz. 17.00. Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Ratownicy po opatrzeniu poszkodowanej, przewieźli ją na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie zmarła, prawdopodobnie na skutek odniesionych obrażeń.

Pojazdem, który uderzył w pieszą był renault talisman. Miał uszkodzoną przednią szybę, nadkole, maskę oraz zderzak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 18
  4

  Jeżdżę dużo autem i widzę jak piesi przechodzą w niewyznaczonych miejscach często trzeba hamować żeby ich nie przejechać wchodzą też na pasy nie patrząc w ogóle czy auto się zatrzyma. Mają pierwszeństwo ale co z tego jeśli mogą nawet zginąć lub zostać ciężko rannym

 2. 13
  2

  To dopiero początek. Jak do pieszych w końcu dotrze, że mają pierwszeństwo na pasach (niektórzy pomyślą, że wszędzie) to się dopiero wypadki zaczną.

  • Rodzina czekała na efekt babcinych spacerów i doczekali się. Najniebezpieczniejsze miejsca to przy kościołach i cmentarzach jedno koło Konkatedry, następne Św. Antoniego i Na Limanowskiego.

 3. 10
  3

  Od kliku lat mieszkam w Niemczech. Piesi przed przejściami mają pierwszeństwo zanim jeszcze wejdą na pasy. Ale takie przejścia są tylko w obszarach zabudowanych i najczęściej tam, gdzie dozwolona prędkość wynosi 30 km/h. A nawet w takich miejscach piesi ewidentnie przepuszczają samochody. Na pozostałych przejściach piesi pierwszeństwa nie mają i muszą uważać. Tutaj ludzie nie włażą na pasy jak jedzie samochód, tylko go przepuszczają, bo wiedzą że w starciu z autem nie mają szans. To takie proste i oczywiste …

  • Nie muszą przepuszczać samochodów, bo wszyscy kierowcy widząc pieszego stojącego przed przejściem zatrzymują się i to oni pieszego przepuszczają 🙂

 4. 5
  4

  Chodza jak swiete krowy na tych pasach mysla ze im wolno wszystko a potem pretenske do kierowcy. To tak jak z tymi przepisami ze dochodzi do pasow i mam go puścić. Idzie na nogach to ma czas ale czasem wejda i ida jak na spacer.to samo jest z rowerzystami.

 5. Dając komuś taki oręż jak pierwszeństwo to obdarzenie tej osoby wielkim zaufaniem, bo nie pierwszeństwo jest gwarantem bezpieczeństwa jak sadzi premier którego tyłek od lat wożą i to ci co się z pierwszeństwem innych nie liczą, ale rozum przechodzącego i kierującego. Dając komuś pierwszeństwo należy najpierw nauczyć go z niego korzystać. Ja nawet dojeżdżając do drogi podporządkowanej zwalniam mimo pierwszeństwa bo często widzę podjeżdżających na pełnym gazie do krzyżówki i gwałtownie hamujących i ne zawsze mogących się zatrzymać, czego efektem ludzka tragedia i to z obu stron.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick