Potrącił motorowerzystę i zatrzymali mu prawo jazdy

0
zdjęcie poglądowe / fot. Max Fleischmann / Unsplash
56-letni mieszkaniec Wrocławia stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów po tym, jak potrącił 53-letniego motorowerzystę. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Przytocznicy (powiat ostrzeszowski). Poszkodowany trafił do szpitala. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali 56-latkowi uprawnienia do prowadzenia pojazdów po tym, jak doprowadził do potrącenia motorowerzysty. – Policjanci ustalili, że 56-letni mieszkaniec Wrocławia, kierując samochodem osobowym marki Volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorowerem marki Piaggio, 53-letniemu mieszkańcowi gminy Doruchów, doprowadzając do zderzenia się pojazdów – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Do zdarzenia doszło w Przytocznicy w poniedziałek ok. 14.25. Motorowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a kierowcą volvo zajęli się funkcjonariusze. – Sprawcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a na miejscu zdarzenia wykonano czynności w kierunku wypadku drogowego – dodaje.

Policyjne postępowanie jest w toku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick