Potrącenie pieszej na pasach. Kobieta trafiła do szpitala

8
70-letnia kobieta została przewieziona do szpitala po potrąceniu jej na pasach przez kierowcę samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło na ulicy Śmigielskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym 73-latek, jadąc ulicą Śmigielskiego, chciał skręcić w ulicę Chełmońskiego. W tym samym czasie na przejściu dla pieszych znajdowała się 70-latka. Wtedy doszło do potrącenia kobiety. – Zarówno piesza, jak i kierowca byli trzeźwi. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Od jej obrażeń będzie zależeć, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane, jako kolizja, czy wypadek – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Chore przepisy (pieszy ma pierwszeństwo więc nie musi uważać…) do tego ciemne ubrania, brak odblasków…I nieszczęście … 🙁

    • Bo u nas jest mentalność, że TRZEBA jechać 50 km/h. Wystarczy zwalniać przed pasami, rozglądać się i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

    • No niestety chore. A tym bardziej jak mijają sie 2 auta w okolicy pasów, oślepiają się wzajemnie i nic nie widać. Mam takie wrażenie, że wypadkom ulegają piesi, którzy nigdy nie kierowali autem i nie wiedzą jak to wszystko wygląda od strony kierowcy.

  2. Jak cię oślepia światło innego auta, a ty jedziesz akurat na przejściu dla pieszych to po prostu… zwolnij. To, ze jedziesz w metalowej puszce nie czyni cię władcą drogi. Naprawdę mentalność polaków jest ułomna, dramat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick