Posłanka Lewicy z Kalisza nadal zawieszona w prawach członka. Wiemy, kiedy zapadną kolejne decyzje

0
Czy Karolina Pawliczak, posłanka Lewicy pochodząca z Kalisza zostanie odwieszona w prawach członka partii? Niewykluczone, że stanie się to w ciągu najbliższych dni. Pewności jednak nie ma. Jak powiedziała w rozmowie z portalem wlkp24.info parlamentarzystka, wkrótce odbędzie się posiedzenie zarządu w tej sprawie.

Od 17 lipca Karolina Pawliczak pozostaje zawieszona w prawach członka Lewicy. Posłanka z Kalisza podpadła przewodniczącemu partii Włodzimierzowi Czarzastemu i razem z kilkoma innymi parlamentarzystami, ale nie tylko, została właśnie zawieszona. Kiedy sprawa ujrzała światło dzienne, rozpisały się na ten temat ogólnopolskie media. Później zainteresowanie osłabło, ale temat jest wciąż aktualny.

Zawieszeni w prawach członka posłowie i przedstawiciele tego ugrupowania prezentowali ostatnio odmienne zdanie w porównaniu z tym, jaką wizję na dalsze funkcjonowanie partii miał jej przewodniczący. Decyzja o zawieszeniach zapadła na chwilę przed posiedzeniem Nowej Lewicy. Zawieszone osoby sprzeciwiały się pomysłowi podjęcia rozmów przez przewodniczącego partii z premierem Mateuszem Morawieckim. Wrzenie w ugrupowaniu wywołało podjęcie przez Czarzastego jednoosobowo decyzji w tej sprawie.

W kolejnych tygodniach zawieszone osoby miały okazję spotkać się z przewodniczącym i porozmawiać na ten temat. Nie zmieniło to jednak decyzji o zawieszeniu. Wkrótce może zostać zmieniona, choć czy rzeczywiście tak się stanie, na razie nie wiadomo. – W przyszłym tygodniu ma się odbyć zarząd w tej sprawie i będą podejmowane decyzje w kwestiach właśnie ewentualnego odwieszenia – powiedziała w rozmowie z portalem wlkp24.info posłanka Lewicy.

W materiale wideo parlamentarzystka zdradza, czy zamierza pozostać w partii, czy jednak realna jest zmiana politycznych barw.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick