Poselskie przepychanki z obwodnicą Kalisza w tle

0

Przyjęcie budżetu państwa w warunkach, kiedy obradowała jedynie partia rządząca, uniemożliwiło składanie poprawek, w tym kluczowych dla południowej Wielkopolski i Kalisza – twierdzi Mariusz Witczak, poseł PO, który nie szczędzi krytyki parlamentarzystom przeciwnej opcji. Jan Mosiński z PiS posłowi opozycji zarzuca z kolei „totalny brak wiedzy”.  

20 stycznia w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa posła PO Mariusza Witczaka. Parlamentarzysta mówił o tym, że chciał podczas słynnego posiedzenia z 16 grudnia 2016 zgłosić poprawki dotyczącą drogi krajowej nr 12 oraz zwiększenia finansowania do przebudowy drogi krajowej nr 25.

– Wiemy, że rząd wycofał się również z finansowania tej obwodnicy (Kalisza – przyp. red), w inny sposób, niebezpośrednio budżetowy, to bardzo smutna informacja. Ostatnia inwestycja, która nam została wciąż jest zakontraktowana, to jest przebudowa drogi numer 25. Siłą rzeczy jej tempo nie będzie tak duże jak byśmy chcieli, ale ta inwestycja jest już faktem i jest realizowana więc koniec końców i tak z tego należy się cieszyć, ale to jest nieskromnie przypomnę inwestycja zakontraktowana przez poprzednią kadencję – mówił Witczak.

Jan Mosiński odniósł się do słów posła opozycji podczas własnej konferencji prasowej:

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick