Poseł z naszego okręgu stracił stanowisko w ministerstwie

4
Fot. fanpage Jana Dziedziczaka
Jan Dziedziczak nie jest już sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Poseł Prawa i Sprawiedliwości został odwołany z tego stanowiska przez ministra Jacka Czaputowicza.

Poseł PiS-u Jan Dziedziczak został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jego dotychczasowymi obowiązkami było zajmowanie się sprawami konsularnymi, parlamentarnymi oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej. Podstrona w serwisie msz.gov.pl, dotycząca parlamentarzysty, nie jest już aktywna.

Jan Dziedziczak, choć urodził się w Warszawie, w ostatnich wyborach kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego. W 2014 roku uzyskał najlepszy wynik, przekonując do siebie 26 665 wyborców. Obowiązki dotychczasowego sekretarza przejął nowopowołany Andrzej Papierz.

Jak donosi Newsweek, może nie być to ostatnia zmiana na stanowisku. Prawdopodobne jest, że ze swoją funkcją pożegna się także Małgorzata Wierzejska, dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, która także została powołana przez poprzedniego szefa dyplomacji, Witolda Waszczykowskiego.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych nadal pracuje urodzony w Kaliszu Konrad Szymański, pełniący funkcję sekretarza stanu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 8
    4

    A 51 tys. nagrody od Beatki Szydło dostał na pocieszenie. Każdy by chciał dostać taką odprawę. Oczywiście odprawę i tak dostanie.

  2. 2
    3

    To są te “wisienki ” na torcie PiSu !!! Takie “nagrody” przytulić jak za komuny …”czy się stoi czy się leży”…… No a emeryci dostali podwyżki na bochenek lub 2 chleba ! MASAKRA ! Gdzie te bezpłatne leki ???? No lekarz rodzinny …proponuje wizytę u kumpla lekarza …prywatnie bo …krócej !!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick