Poseł Jan Dziedziczak został Pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą

0
Fot. Krystian Maj / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki powołał Jana Dziedziczaka na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą. "Deklaruję troskę i pracę na rzecz Polaków poza granicami naszego kraju" - napisał poseł na swoim fanpage'u.

Nominacja na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą zostało wręczone Janowi Dziedziczakowi podczas uroczystości z udziałem młodzieży polonijnej z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Poseł osobiście odebrał dokument z podpisem Premiera RP Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Będziemy robić wszystko, jako rząd, żeby łączność Polaków z Polską, gdziekolwiek oni są, była jak najbardziej ścisła. Powołujemy dziś pełnomocnika, żeby Polska jeszcze lepiej służyła wam oraz waszym relacjom z naszym pięknym krajem – powiedział premier Morawiecki podczas uroczystości. Jan Dziedziczak skomentował nominację na swoim fanpage’u na Facebooku: „Deklaruję troskę i pracę na rzecz Polaków poza granicami naszego kraju”.

>> Parlamentarzyści podzielili się komisjami. Zobacz, gdzie będą pracować <<

Dziękuję za zaufanie 💐 Dziękuję za wyróżnienie..To był dla mnie wzruszający i wyjątkowy dzień🇵🇱

Opublikowany przez Jana Dziedziczaka Czwartek, 19 grudnia 2019

Do obowiązków pełnomocnika będą należeć m.in.: opracowywanie propozycji działań i inicjatyw Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów na rzecz Polonii i Polaków za granicą, realizowanie zleconych przez Radę Ministrów lub premiera działań w zakresie pomocy Polonii i Polakom za granicą, w szczególności organizowanie różnorodnych form wsparcia dla organizacji i środowisk polonijnych, realizowanie innych działań, w szczególności dotyczących promocji tematyki polonijnej, zleconych przez Radę Ministrów lub premiera.

Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości został ponownie wybrany na posła z okręgu nr 36 w 2019 roku. Uzyskał 60 599 głosów. Najwięcej w powiatach: gostyńskim (7 759), leszczyńskim (6 341), kościańskim (6 291) i kaliskim (6 289).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick