Pościg na S8 i zatrzymanie złodziei. Spektakularna akcja m.in. kępińskich policjantów

1
Fot. KPP Kępno
Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych za kradzież z włamaniem do samochodu. W ręce policjantów wpadli po pościgu na trasie S8. Do akcji zaangażowali byli policjanci z Kępna oraz Wieruszowa i Sieradza. Teraz obywatele Gruzji odpowiedzą za przestępstwo przed sądem.

Do kradzieży doszło przy trasie S8, a dokładnie w Miejscu Obsługi Podróżnych na wysokości Kierzna w powiecie kępińskim. Tamtejsza policja otrzymała informację o kradzieży z włamaniem do zaparkowanego pojazdu marki volkswagen, z którego nieznane osoby dokonały kradzieży dużej sumy pieniędzy. Następnie sprawcy oddalili się drogą S8 w kierunku Łodzi.

Do akcji zostali zaangażowani także policjanci z Wieruszowa oraz Sieradza. I to właśnie ci ostatni niedługo później poinformowali, że prowadzą pościg za pojazdem. – Po kilku kilometrach dynamicznego pościgu udało się zatrzymać sprawców kradzieży, którymi okazali się być 34 letni i 33 letni obywatele Gruzji. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. W pojeździe w którym uciekali ujawniono dużą sumę gotówki w różnych walutach oraz przedmioty, służące do dokonywania włamań – informuje sierż. sztab. Filip Ślęk, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował mężczyzn na okres trzech miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick