Poprosił seniora o pomoc, a potem go okradł. Złodziej trafił już w ręce policjantów

0
zdjęcie poglądowe
45-letni złodziej odpowie za kradzież pieniędzy oraz samochodu. Bulwersuje fakt, że mężczyzna wykorzystał dobre serce seniora, który udzielił mu schronienia i to właśnie 85-latek padł ofiarą złodzieja. W ręce policjantów wpadł przez... alkohol. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, a o ostatecznej karze zdecyduje sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Wszytko miało miejsce w gminie Żerków. 48-latek poprosił seniora o udzielenie mu schronienia i noclegu. Namówił go także na wypłatę pieniędzy z bankomatu. Ten wykorzystując nieuwagę 85-latka zabrał mu pieniądze oraz ukradł samochód. Złodziej w ręce policjantów wpadł niedługo po całym zdarzeniu. – Mężczyzna został namierzony przez mundurowych 30 czerwca w Żerkowie na ul. Ogrodowej, gdzie przyjechał skradzionym autem. Okazało się, że kierował nim będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało nieco ponad 2 promile. Policjanci ustalili także, że mężczyzna ma czynny zakaz kierowania samochodami. Sprawca, 45-letni mężczyzna, został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dokonania kradzieży pieniędzy oraz kradzieży samochodu – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Odpowie także za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Prokuratura złożyła wniosek o dwa miesiące aresztu dla 45-latka. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił za kratki. Tam będzie oczekiwał na proces.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick