Popis Jamesa Florence'a. Arena Ostrów dalej niezdobyta!

Ten mecz był koncertem Jamesa Florence’a, który zdobył 8 z 12 trójek. Amerykanin zdobył 31 punktów. Mecz z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz był jego koncertem w Arenie Ostrów.

Gospodarze od początku narzucili swój styl gry i zaczęli dominować na parkiecie. Szybko wyszli też na prowadzenie. Dwie pierwsze kwarty należały do nich, a przewaga nieustannie rosła. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:17, a druga – 30:15. Do przerwy było więc 50:32.

W drugiej części gry przewaga Stali jeszcze wzrosła. Chwilowo do 22 punktów. Zespół z Bydgoszczy wziął się za odrabianie strat i zmniejszył stratę. Fenomenalna szarża, podczas której drużyna prowadzona przez Artura Gronka zdobyła kilkanaście punktów z rzędu bez straty choćby oczka.

Mimo wszystko Arged BM Stal nadal kontrolowała przebieg spotkania i nie dała sobie odebrać prowadzenia. Po trzech kwartach było 65:53. Ostatnia – podobnie jak trzecia – także należała do koszykarzy z Bydgoszczy. Nadal próbowali odrabiać straty, ale „Stalówka” też punktowała. Co prawda ostatnia odsłona spotkania też należała punktowo do Astorii, ale nie zdołała ona pokonać gospodarzy.

W Arenie Ostrów w tym sezonie ostrowski zespół jest niepokonany. To drugi mecz w tym sezonie rozegrany we własnej hali i drugie zwycięstwo, w którym Arged BM Stal zdobyła 83 punkty.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 83 : 73 (20:17, 30:15, 15:21, 18:20)