Popełnił dwa przestępstwa w kilka minut. Zatrzymali go policjanci

0
Jazda pod wpływem alkoholu oraz chęć wręczenia łapówki policjantom - to na swoim koncie ma 36-letni Mołdawianin. Na popełnienie tych przestępstw wystarczyła jedna kontrola drogowa i kilka minut rozmowy z policjantami z Mikstatu. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w Mikstacie w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który zwrócił ich uwagę. Nie potrafił on utrzymać protolinijnego toru jazdy. – Podejrzenia okazały się uzasadnione, kierującym okazał się 36-letni obywatel Mołdawii, zamieszkujący i pracujący na terenie gm. Mikstat. Kierowca był nietrzeźwy, podane urządzenie wykazało 0,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W toku dalszej interwencji kierujący prosił policjantów o odstąpienie od wykonania prawnych czynności służbowych i usiłował wręczyć im pieniądze w kwocie 200 zł – informuje sierż. sztab. Marcin Parzybok, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus na ostrowskiej geriatrii! Oddział został zamknięty

36-letni Mołdawianin został zatrzymany i doprowadzony na komendę. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick