Ponownie zostali najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

2
Ostrzeszowski Zespół Szkół nr 1 znowu zatriumfował. Uczniowie „Jedynki” drugi raz z rzędu zostali zdobywcami nagrody w rankingu na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce w rankingu Szkolnego Związku Sportowego.

749,7 – tyle punktów zdobyli uczniowie ZS nr 1 w Ostrzeszowie w rywalizacji, co pozwoliło im zwyciężyć i obronić tytuł sprzed roku na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce. To wielki sukces zważywszy, że o to miano walczyło aż 271 szkół. Na ogólną klasyfikację składają się wyniki w wielu różnych konkurencjach i dyscyplinach. – Mowa tutaj o biegach ulicznych, szkolnej lidze lekkoatletycznej, sztafetowych biegach przełajowych, drużynowym pływaniu, tenisie stołowym, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, drużynowych szachach, koszykówce, aerobiku, piłce siatkowej, drużynowych biegach przełajowych, streetballu, drużynowych biegach na orientację, badmintonie, unihokeju oraz siatkówce plażowej – wylicza Anna Ławicka, rzeczniczka Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Aby zdobywać punkty, należało z sukcesami rywalizować w mistrzostwach powiatu, rejonu oraz półfinałach i finałach wojewódzkich. Najlepiej spisali się w tym roku biegacze uliczni, lekkoatleci, badmintoniści oraz dziewczęta z aerobiku sportowego. Reprezentanci innych dyscyplin także dołożyli cegiełkę do końcowego sukcesu, który jest zarazem obroną zeszłorocznego triumfu.

Ten sezon był jednak krótszy przez wzgląd na pandemię i odwołanie zawodów w niektórych dyscyplinach. Zgromadzona nadwyżka punktowa nad pozostałymi szkołami pozwoliła jednak na odniesienie zwycięstwa nawet w niepełnym sezonie. – Nie odbyła się do końca rywalizacja w drużynowy biegi przełajowe, streetball, bieg na orientację i siatkówka plażowa. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 osiągają w tych dyscyplinach bardzo wysokie wyniki, gdyby więc te zawody zostały rozegrane, to prawdopodobnie ich przewaga nad pozostałymi ekipami byłaby jeszcze większa podkreśla Anna Ławicka.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji. Brany pod uwagę jest jeden z czerwcowych terminów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick