Ponad 400 osób ratowało życie na pleszewskim rynku!

0
Uczniowie pleszewskich szkół już po raz drugi ćwiczyli dziś skuteczne ratowanie ludzkiego życia. W samo południe ponad 400 osób zebrało się na pleszewskim Rynku, by - w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca - przećwiczyć na fantomach lub misiach uciskanie klatki piersiowej. W tym samym czasie 5 i pół tysiąca osób robiło to samo w pleszewskich szkołach.

To już druga odsłona akcji związanej z nauka resuscytacji. Znów, tak jak rok temu, wystartowała w samo południe. Nieprzerwanie, przez pół godziny uczniowie, przedszkolaki, seniorzy i wszyscy inni chętni uciskali klatkę piersiową fantomów i misiów ułożonych na płycie rynku.

Większość przypadków zatrzymania akcji serca to przypadki, które mają miejsce poza placówkami medycznymi – przypominają ratownicy medyczni. I wciąż odsetek zgonów wsród takich osób jest zbyt wysoki. Dlatego zdaniem medyków najważniejsze to uczyć młode osoby, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Sprawdź, zadzwoń, uciskaj – to podstawa sukcesu, jeśli chodzi o ratowanie życia. Niby nic trudnego, ale żeby zadziałać w sytuacji stresowej, trzeba to przećwiczyć.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick