Ponad 40 mln zł na drogi. Gminy i powiaty mogą dostać ogromy zastrzyk gotówki

0
Archiwum wlkp24.info
Spory zastrzyk gotówki może trafić do samorządów Południowej Wielkopolski na remont dróg. Wojewoda Zbigniew Hoffmann planuje przekazać ponad 40 mln zł na dotacje dla gmin i powiatów, które będą chciały skorzystać z tych środków na remonty.

Dofinansowanie na remonty dróg może sięgnąć nawet 80 procent wartości inwestycji, co jest bardzo korzystne szczególnie dla samorządów, które nie mają wiele pieniędzy, by przeznaczyć je na odnowienie nawierzchni.

– Celem rządowego programu jest poprawa dostępności komunikacyjnej dla przedsiębiorców i lokalnych społeczności do ośrodków życia gospodarczego oraz terenów inwestycyjnych. Program zakłada również powiązanie lokalnych ośrodków gospodarczych poprzez drogi gminne i powiatowe z drogami wyższego rzędu oraz poprawę bezpieczeństwa – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Wielkopolska otrzyma dokładnie 40 268 908 zł, co jest drugą najwyższą kwotą rządowego dofinansowania na ten cel dla województwa. – Jeśli chcemy, żeby w Polsce dobrze się inwestowało, musimy tworzyć odpowiednie warunki. Są sytuacje, że tereny inwestycyjne powstają w miejscach, do których infrastruktura nie jest doprowadzona. A atrakcyjność gospodarcza polega właśnie na tym, że stwarza się warunki, które zachęcają firmy do postawienia czy rozbudowy zakładu w tym, a nie w innym miejscu – dodaje wojewoda.

Samorządy mogą wnioskować do wojewody o pieniądze dla inwestycji posiadających pełną dokumentację techniczną i projektową oraz taki, które są w trakcie realizacji lub ich powstanie jest planowane. Warunkiem jest, by budowa drogi zakończyła się do 2018 roku.

Nabór wniosków rozpocznie się do końca marca i potrwa do 15 kwietnia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick