Ponad 300 przypadków w regionie, brak ofiar śmiertelnych

6
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
29 100 nowych zakażeń oraz 2 przypadki śmiertelne odnotowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym raporcie. Wysoka liczba zakażeń utrzymuje się na terenie południowej Wielkopolski: powiat ostrowski (74/0), Kalisz (66/0), powiat pleszewski (26/0), kaliski (40/0), ostrzeszowski (7/0), krotoszyński (38/0), kępiński (28/0), jarociński (34/0).

W ciągu minionej doby wykonano 97 455 tysięcy testów na obecność SARS-CoV-2.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 34 (121 wykonanych testów) 0
kaliski 40 (126 wykonanych testów) 0
kępiński 26 (108 wykonanych testów) 0
krotoszyński 33 (144 wykonane testy) 0
ostrowski 74 (232 wykonane testy) 0
ostrzeszowski 7 (40 wykonanych testów) 0
pleszewski 26 (78 wykonanych testów) 0
Kalisz 66 (209 wykonanych testów)
0
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Punkt wymazowym na limanowskiego. Kolejka aut do świateł przejścia. Blokują. Stawaja na wysokosci wysepki dla autobusów. Takiego balaganu tam.

    • Jak widać – sporo zakażeń w naszym rejonie – to i kolejki są. Dobrze że się testują ! Jeszcze do szczepień kolejki i może się polepszy.

  2. do „tomira” ale głupi komentarz. Akurat ci się po szczepieniach polepszy!! , prędzej jak większość ludzi to przejdzie, tym bardziej że większość przechodzi ze skąpymi objawami. Uważać niestety muszą osoby z chorobami współistniejącymi typu cukrzyca, zmniejszenie odporności, choroby płuc

  3. Dokładnie, zgadzam się z tobą w 100 %. A co ciekawe w 1971 roku prof. Jabłoński w poradniku dla studentów opisał grupę coronawirusow jako nieszkodliwą dla młodych odmianę grypy i niebezpieczną dla osób starszych oraz z chorobami współistniejącymi. Jak więc widać Ameryki dzisiaj nie odkryto tylko dlaczego nagle cały świat oszalał na tym punkcie? I dlaczego nic z tym wcześniej nie zrobiono? Czyżby teorie spiskowe się sprawdziły? Zdania są podzielone tak jak i niestety ludzie. Nic tylko czekać końca i nie dać się zwariować.

  4. Wybaczcie ale muszę powrócić do naszych lokalnych urzędów i obostrzeń a w zasadzie ich braku. Jestem osobą która ma stały zawodowy kontakt z referatem architektury w starostwie. Co tam sie dzieje jesli chodzi o symulowanie walki z covid to woła o pomstę do nieba. Urzędnicy bez masek to norma, ostentacyjnie nawet nie udają że je noszą. Ludzie w kolejce też tłoczą się bez masek… na to wszystko wchodzi detektor uśmiechnięty bez maski bo przyszedł jakiś jego prywatny biznes z flaszką w gustownej torebce…. Informatyzacja leży i kwiczy wiec jak przyjdzie praca zdalna nie da się już nic załatwić. W sumie to za wiele nie zmieni bo i tak jest cieżko cokolwiek tam załatwić. Wiec może już lepiej by nie stwarzali zagrożenia epidemicznego i posiedzieli w domach…

    • Chyba jesteś zbyt „wymagająca” i trochę przesadzasz. Fakt w tym wydziale nie jest najlepiej jeśli chodzi o przestrzeganie zasad antyepidemicznych. Ale już oskarżenia o prywatne biznesy bez dowodów to nadużycie. Informatyzacja da radę nawet na pracy zdalnej w przypadku tego wydziału. Oczywiście nie przy pełnej pracy zdalnej. Sa wydziały wcale nie przygotowane średnio przygotowane (jak ten) i odrobine lepiej przygotowane.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick