DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ponad 2,5 promila w organizmie 65-latka. Zareagowali świadkowie

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 65-latek, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę samochodu. Na szczęście jego dalszą jazdę udaremnili świadkowie.

zdjęcie poglądowe

W Sośnicy (powiat pleszewski) doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Świadkowie jadący w kierunku Karminka zwrócili uwagę na BMW, którego kierowca zjechał na pobocze i po przejechaniu kilkunastu metrów, zatrzymał się. – 25-letni świadek zdarzenia jadąc z pasażerką, zawrócił, a następnie podszedł do pojazdu. Za kierownicą siedział mężczyzna, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. 25-latek wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy – informuje asp. sztab. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Policjanci przebadali 65-latka za zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. 65-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Już stracił prawo jazdy, a konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu będą o wiele surowsze. – Grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – dodaje asp. sztab. Monika Kołaska.

Kierowcy wsiadają za kierownicę samochodów nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też mimo czynnego zakazu. Przykładem jest interwencja ostrzeszowskich policjantów. W Niedźwiedziu zatrzymano 42-latka. Z kolei w Ostrzeszowie w ręce policjantów „wpadł” 33-letni mieszkaniec gminy Kraszewice.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz