Ponad 22 tysiące papierosów w rękach policji

3
Fot. KMP Kalisz

Ponad 22,5 tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli kaliscy policjanci. Kontrabanda była przechowywana w jednym z mieszkań na terenie Kalisza. Zarzuty usłyszał 70-letni mężczyzna. 

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli do jednego z wcześniej obserwowanych mieszkań. – Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli 22,5 sztuk nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar wszedł do obrotu, Skarb Państwa straciłby blisko 20 tysięcy złotych z tytuły niezapłaconego podatku akcyzowego – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W tej sprawie zatrzymano 70-letniego szefa kontrabandy. Został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i postawiono mu zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna.

Fot. KMP Kalisz
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Cytat – „Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli 22,5 sztuk nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy”. Za niecałe 23 papierosy taki ogromny podatek?

  2. Super działanie Policji ,bravo ,łapać i do pierdla . Widąć na szybko chcą się dorobić ,lato przyszło i na wczasy brakuje , trzeba dorobić .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick