Ponad 1,5 kg narkotyków w rękach policjantów. Mężczyźni zostali aresztowani

0
Fot. KPP Ostrzeszów
24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa oraz 23-letni i 25-letni mieszkańcy powiatu pleszewskiego zostali aresztowani na trzy miesiące za posiadanie narkotyków. Podczas czynności prowadzonych przez tamtejszych policjantów ujawniono łącznie ponad 1,5 kg narkotyków.

Pierwsze narkotyki wykryto u 24-latka z Ostrzeszowa, którego zatrzymano do kontroli drogowej. Podczas niej okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, bo zostały mu odebrane. – Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie wyjść z pojazdu celem podjęcia dalszych czynności. W tym momencie kierujący włączył silnik i zaczął uciekać pojazdem w kierunku miejscowości Przedborów. Policjanci podjęli pościg za kierującym wykorzystując sygnały dźwiękowe i świetlne, na które w ogóle nie reagował. W pewnym momencie policjanci zauważyli, że mężczyzna zjechał pojazdem do lewej krawędzi jezdni i wyrzucił coś przez okno, kontynuując jazdę. Zatrzymał się on dopiero po około 600 metrach, po przejechaniu skrzyżowania z drogą wojewódzką W447 – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej jednostki.

Okazało się, że 24-latek prowadził samochód należący do kolegi, którego wziął bez jego wiedzy. Badanie narkotestem wykazało, że kierowca jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. – W toku podjętych czynności kierujący oświadczył, że chciał uciec przed policją, gdyż posiadał w pojeździe narkotyki. Wraz z zatrzymanym mężczyzną udano się w rejon miejsca, w którym wyrzucił  posiadane środki, gdzie ujawniono marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę w ilości 54 gram. Z uwagi na powyższe mężczyznę przewieziono do ostrzeszowskiej komendy – dodaje asp. Hańdziuk.

W tej sprawie policjanci przeszukali także mieszkanie innego 24-latka, który był powiązany z wcześniejszym zatrzymanym. Tam znaleźli 23 gramy marihuany.

W ręce policjantów wpadli także 23-letni oraz 25-letni mieszkańcy powiatu pleszewskiego. W toku prowadzonych czynności policjanci dowiedzieli się o posiadaniu przez nich znacznej ilości narkotyków. – W wyniku przeszukania ujawniono środki ustawowo zabronione w postaci marihuany w ilości 1410 gram i amfetaminy w ilości 90 gram. Z uwagi na powyższe mężczyźni również zostali zatrzymani do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie – mówi rzeczniczka ostrzeszowskiej komendy.

24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa oraz mieszkańcy powiatu pleszewskiego zostali aresztowani na trzy miesiące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick