DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ponad 100 tys. zł na zakup nowych książek. Tyle wydała biblioteka w regionie [WIDEO]

Blisko 150 tys. zł. Taką kwotę od 2022 roku wydali pracownicy krotoszyńskiej biblioteki na zakup nowych książek. Było to możliwe, a zarazem konieczne po pozyskaniu dotacji na remont tej instytucji, który zakończył się już ponad 3 lata temu.

Wiosną 2021 roku zakończyła się gruntowna modernizacja krotoszyńskiej książnicy. Remont nałożył na jej pracowników dodatkowe obowiązki. Placówka musi spełniać kryteria certyfikatu Biblioteka Plus m.in. w kontekście zakupu nowych pozycji czytelniczych. – To kryterium wynosi 12 książek na 100 mieszkańców. Było to dla nas duże wyzwanie dlatego, że przed remontem takie pieniądze nawet nam się nie śniły (…) Dzięki temu, że wkład własny mogliśmy wykazać przy zakupie nowości wydawniczych z Biblioteki Narodowej, która pozwala ten wynik zwiększyć. (…) Dało nam to możliwość zakupu ponad 6 tys. nowych woluminów – informuje

Od 2022 roku na półkach biblioteki znalazły się nowe książki, których koszt zakupu to łącznie ponad 146 tys. zł, z czego 90 tys. zł wyniósł wkład własny biblioteki.  Nowe pozycje wydawnicze, które systematycznie pojawiają się w książnicy mają nie mały wpływ na wzrost czytelnictwa w Krotoszynie i okolicach. A z nowo zakupione woluminy można wypożyczać także w dziale dla dzieci.

Pracownicy biblioteki nowe książki zamawiają przez księgarnie internetową, z którą współpracują. Osoby odwiedzające książnicę w Krotoszynie mogą też wypożyczać książki w formie elektronicznej. A nowe woluminy trafią nie tylko do siedziby głównej zlokalizowanej przy ul. Benickiej, ale też do filii znajdujących się na terenie całej gminy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz