Pomoc na miarę Himalajów

0
Ponad 17 tysięcy złotych zebrano podczas spotkania z Denisem Urubko w Ostrowskim Centrum Kultury. Dochód pochodził ze sprzedaży biletów na spotkanie z himalaistą. To zdecydowanie więcej niż zakładano, mówią organizatorzy i rodzice Maksymiliana Mareckiego. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie chłopca.

Denis Urubko niczym magnes przyciągnął do Ostrowskiego Centrum Kultury mieszkańców regionu, chcących posłuchać górskich opowieści. Popularność himalaisty jeszcze wzrosła po tym, jak razem z polską ekipą planował zdobyć zimą szczyt K2, a dodatkowo w trakcie narodowej wyprawy wziął udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i rodziców Maksymiliana. Z kwoty, którą udało się zebrać, bardzo zadowoleni są rodzice chłopca, którzy zamierzają przeznaczyć pieniądze na jego leczenie.

Maksa czeka w przyszłości terapia przeciwciałami Anty-GD2, które nie są refundowane, więc koszt leczenia może sięgnąć nawet miliona złotych. Dlatego zebrane ponad 17 tysięcy złotych będzie cenną pomocą.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick