DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pomoc dla właścicieli sklepików szkolnych i przewodników wycieczek. Rusza kolejna tarcza

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek oraz przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z tytułu epidemii, będą mogli ubiegać się o zwolnienie ze składek oraz świadczenia postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca. – Nowelizacja tarczy antykryzysowej zakłada wparcie dla przedsiębiorców, którzy w jednostkach oświatowych prowadząc sprzedaż środków spożywczych, papierniczych i piśmienniczych na rzecz uczniów, słuchaczy i wychowanków. Mogą oni liczyć na zwolnienie ze składek za listopad, grudzień, stycznie, luty i marzec. Muszą oni jednak spełnić określone warunki i wykazać spadek przychodu o minimum 40% we wskazanych miesiącach. Ci, którzy zapłacili już składki mogą złożyć wniosek o wypłatę nadpłaconych środków. Będą oni mogli także uzyskać świadczenie postojowe tyle razy w ilu miesiącach odnotowali spadek o 40%. ZUS wypłaci świadczenie maksymalnie pięć razy w kwocie 2080 złotych. Aby uzyskać świadczenie należy złożyć wniosek RSP-SK – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

O zwolnienie ze składek oraz wypłatę świadczenia postojowego mogą ubiegać się także piloci wycieczek oraz przewodnicy, którzy świadczą swoje usługi na rzecz muzeów. Tutaj należy złożyć wniosek RDZ-M.

Wnioski można składać od 23 lipca wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę PUE ZUS. O taką pomoc finansową będzie można ubiegać się do końca września.

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • P
  Pytający

  czwartek, 22 lipca, 2021

  Pytanie do ZUS w Ostrowie Wlkp. Proszę o udzielenie informacji w jakim dziale i na jakim stanowisku została zatrudniona Pani po Zasadniczej Szkole Zawodowej – chyba KRAWCOWA. Co będzie robić ta Pani w ZUS? Szyła maseczki dla pracowników, może flagi, jeszcze może szyć ścierki którymi następnie będzie sprzątać. Kto jej ta robotę załatwił? Może szwagierka? No tak: szwagierka, teść, mąż to nie rodzina bo brak więzi krwi tak twierdzi SASIN???

  Odpowiedz
 • M
  Misiet

  piątek, 23 lipca, 2021

  Brawo PIS. Głosowałem na was, bo wg. mnie, (a jestem bardzo mądry) tylko wy dbacie o gospodarkę.

  Odpowiedz
 • M
  Mariusz

  piątek, 23 lipca, 2021

  Wszyscy tylko wyciągają łapy po pieniądze niedługo to ten kraj zbankrutuje chyba haha prywaciarz, dostaje z tarczy kasę i kupuje sobie nowe autko a pracownicy im czytaj. niewolnik pracując niego w zasadzie utrzymuje jego , urzędnikow,emerytów,rencistów,rydzyka kościoł, 500+,300+,bony turystyczne itp. za 12zlna godzinę fajne życie co????haha

  Odpowiedz
 • DS
  Do Stachu

  piątek, 23 lipca, 2021

  Podejrzewam że mam lepsze wykształcenie.if ciebie i nie muszę na ciebie polskiego wyzyskiwacza już pracować znanego w całej Europie gorsi są tylko cyganie chyba szkoda że nie ma porządnych kar finansowych dla polskich pseudobiznesmenow od siedmiu besci łącznie z konfiskata domu …..

  .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz