Pomoc dla właścicieli sklepików szkolnych i przewodników wycieczek. Rusza kolejna tarcza

8
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że już od 23 lipca będzie można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej w ramach tarczy antykryzysowej. Zwolnienie ze składek oraz wypłata świadczenia postojowego dotyczy właścicieli sklepików szkolnych oraz pilotów i przewodników wycieczek muzealnych.

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek oraz przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z tytułu epidemii, będą mogli ubiegać się o zwolnienie ze składek oraz świadczenia postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca. – Nowelizacja tarczy antykryzysowej zakłada wparcie dla przedsiębiorców, którzy w jednostkach oświatowych prowadząc sprzedaż środków spożywczych, papierniczych i piśmienniczych na rzecz uczniów, słuchaczy i wychowanków. Mogą oni liczyć na zwolnienie ze składek za listopad, grudzień, stycznie, luty i marzec. Muszą oni jednak spełnić określone warunki i wykazać spadek przychodu o minimum 40% we wskazanych miesiącach. Ci, którzy zapłacili już składki mogą złożyć wniosek o wypłatę nadpłaconych środków. Będą oni mogli także uzyskać świadczenie postojowe tyle razy w ilu miesiącach odnotowali spadek o 40%. ZUS wypłaci świadczenie maksymalnie pięć razy w kwocie 2080 złotych. Aby uzyskać świadczenie należy złożyć wniosek RSP-SK – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

O zwolnienie ze składek oraz wypłatę świadczenia postojowego mogą ubiegać się także piloci wycieczek oraz przewodnicy, którzy świadczą swoje usługi na rzecz muzeów. Tutaj należy złożyć wniosek RDZ-M.

Wnioski można składać od 23 lipca wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę PUE ZUS. O taką pomoc finansową będzie można ubiegać się do końca września.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Pytanie do ZUS w Ostrowie Wlkp. Proszę o udzielenie informacji w jakim dziale i na jakim stanowisku została zatrudniona Pani po Zasadniczej Szkole Zawodowej – chyba KRAWCOWA. Co będzie robić ta Pani w ZUS? Szyła maseczki dla pracowników, może flagi, jeszcze może szyć ścierki którymi następnie będzie sprzątać. Kto jej ta robotę załatwił? Może szwagierka? No tak: szwagierka, teść, mąż to nie rodzina bo brak więzi krwi tak twierdzi SASIN???

  • Nie chwaliłbym się tym że ktoś jest idiotą. Nigdy nie uwierzę że normalny człowiek może chwalić się głosowaniem na pis

 2. Wszyscy tylko wyciągają łapy po pieniądze niedługo to ten kraj zbankrutuje chyba haha prywaciarz, dostaje z tarczy kasę i kupuje sobie nowe autko a pracownicy im czytaj. niewolnik pracując niego w zasadzie utrzymuje jego , urzędnikow,emerytów,rencistów,rydzyka kościoł, 500+,300+,bony turystyczne itp. za 12zlna godzinę fajne życie co????haha

  • Nie narzekaj tylko załóż firmę i będziesz miał pieniądze, ale do tego wymagana jest znajomość tabliczki mnożenia, przynajmniej do 100. Kraj nie zbankrutuje, bo ty na niego pracujesz.

 3. Podejrzewam że mam lepsze wykształcenie.if ciebie i nie muszę na ciebie polskiego wyzyskiwacza już pracować znanego w całej Europie gorsi są tylko cyganie chyba szkoda że nie ma porządnych kar finansowych dla polskich pseudobiznesmenow od siedmiu besci łącznie z konfiskata domu …..

  .

  • Jeżeli wg. Ciebie biznesmeni to wyzyskiwacze, to załóż firmę i będziesz bogaty. Przecież to jest logicznie proste. No chyba, że należysz do 90% tych co tylko potrafią obwiniać za swój los państwo, polityków i wszystkich innych dookoła, ale nie widzą ani grama winy w swoich decyzjach życiowych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick