Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami. Co dostaną od państwa?

2
Fot. Krystian Maj/KPRM
Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, fitness, czy branży rozrywkowej otrzymają pomoc od państwa. Ma być ona podyktowana kolejnymi obostrzeniami, które zostały wprowadzone w kraju z powodu rosnącej liczby zakażeń. Nowe zasady funkcjonowania w społeczeństwie zmusiły m.in. restauracje do znacznego ograniczenia działalności, a siłownie zostały zamknięte. Premier ogłosił, że ci przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłat ZUS oraz otrzymają bezzwrotne pożyczki, a także zostanie im wypłacone tzw. postojowe.

Premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił wsparcie dla branż:

  • Gastronomia
  • Rozrywka (targi, fotografia, film, estrada)
  • Zdrowie fizyczne (siłownie, sport, rekreacja)
  • Sprzedaż detaliczna (bazary i targi)

Szef rządu poinformował, że tym przedsiębiorcom zostanie zaproponowana pomoc finansowa w postaci zwolnienia ze składek ZUS za listopad. Ci przedsiębiorcy będą mogli się starać o wypłatę tzw. postojowego oraz bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych. – Warunkiem przyznania takiej pomocy jest m.in. udowodnienie, że obroty za miesiąc październik w 2020 roku spadły o minimum 40% w stosunku do października 2019 roku – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Rząd ma na ten cel przeznaczyć ponad 1,8 mld zł i dotyczy to ponad 170 tys. przedsiębiorstw.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 9
    2

    Zamknęli restauracje co kilka osób siedziało. Fitness, solaria pełna dezynfekcja byla. Ludzie wchodzili pojedynczo . Żadnego tłumu. Ale markety czynne. Ludzie wchodzą jak chcą. Bez dezynfekcji rak.Kościoły otwarte.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick