Polski Teatr Tańca zawita do Dobrzycy! Tancerze poprowadzą warsztaty

0
Niecodziennie jest okazja, by zobaczyć tancerzy Polskiego Teatru Tańca, a co więcej, wziąć udział w ich warsztatach. A takie odbędą się w dniach od 17 do 22 sierpnia w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Tancerze pochylą się nad "Ferdydurke" Gombrowicza i postarają się metafory autora opowiedzieć... tańcem.

Warsztaty realizowane są w ramach cyklu spotkań Laboratoria Twórcze: Teatr w Oranżerii. Tancerze postarają się otworzyć mieszkańców na sztukę przez duże S. Wraz z uczestnikami warsztatów pochylą się nad „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. – Warsztaty podzielone będą na sześć części: laboratorium słowa, ruchu, gestu, muzyki i scenografii. Szóstą częścią będzie spektakl, który zamknie to wszystko w jedną całość – opowiada Sylwia Szatan z Polskiego Teatru Tańca.

Polski Teatr Tańca otrzymał na ten cel dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2020.

Szczegółów na temat warsztatów można wypatrywać na stronie internetowej Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy oraz na Facebooku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick