Polscy piłkarze wicemistrzami świata!

1
"Możemy być w 100 procentach zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. W końcu nie każdego dnia zostaje się wicemistrzem świata" - mówi Kamil Kucharski, który z piłkarską reprezentacją Polski w wydaniu 6-osobowym zdobył w niedzielę srebrny medal na mistrzostwach świata w Grecji. Polacy w finale przegrali z Rosją 2:3.

To były bardzo udane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 6-osobowej. Polacy doszli aż do finału. Niestety, najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Rosji, z którą nasi rodacy przegrali 2:3. Z dobrej strony na turnieju pokazał się Kamil Kucharski, który w Ostrowie Wielkopolskim reprezentuje Octagon Ogrodex Ostrów Wielkopolski – drużynę występującą w I lidze w rozgrywkach amatorów. – Gdy dochodzisz do wielkiego finału i go przegrywasz oczywiście, że czujesz smutek i duży niedosyt, jednak już kolejnego dnia patrząc na to z chłodniejszą głową, możemy być w 100 procentach zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. W końcu nie każdego dnia zostaje się wicemistrzem świata – mówi Kamil Kucharski, reprezentant Polski na MŚ w piłce nożnej 6-osobowej.

Ostrowianin, który z Krety wrócił ze srebrnym medalem, debiutował w polskiej kadrze i od razu nawiązał dobry kontakt z drużyną, co – jak sam przyznaje – przełożyło się na dobry wynik. Atmosfera, jaką stworzyliśmy sobie na Krecie podczas mistrzostw, była fantastyczna. Z każdym kolejnym dniem zżywaliśmy się z chłopakami poza boiskiem, co też myślę było widać na boisku – dodaje reprezentant biało-czerwonych.

To drugie z rzędu wicemistrzostwo świata Polaków. Rok temu zajęli oni również drugie miejsce, przegrywając z reprezentacją Niemiec. O tym, czy w przyszłym roku uda się zdobyć złoty medal i czy reprezentant z Ostrowa dalej będzie członkiem biało-czerwonej drużyny, przekonamy się za rok.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick