DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Politycy słuchają młodych. Chcą wspierać ich w dwóch działaniach [WIDEO]

Pierwszy z nich ma dotyczyć tzw. ulgi abolicyjnej, której pozostawienia chcą Młodzi Demokraci w imieniu swoich rówieśników. Obecny rząd chce, aby od stycznia 2021 roku ta ulga przestała obowiązywać. Tysiące Polaków od przyszłego roku będzie musiało rozliczać się podwójnie — zarówno w kraju, w którym pracują, jak i z polską skarbówką. W 2007 roku rząd Platformy Obywatelskiej tę ulgę utrzymał.  – Zależało nam na tym, aby ulżyć podatkowo tym, którzy pracują. Na końcu nam się opłaca, że ludzie gdzieś zarobkują i bogatsi wracają do Polski, gdzie tymi pieniędzmi gospodarują (…) Dziś PIS-owi brakuje pieniędzy i zaczyna sięgać do kieszeni Polaków, by rozpaczliwie łatać dziury w budżecie – skomentował dziś na konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej.

Drugą propozycję konkretnego działania wespół z politykami z regionu, jaką przedstawiła przewodnicząca Młodych Demokratów Milena Kowalska, jest wprowadzenie konkretnych zasad finansowania Młodzieżowych Rad Gmin z państwowej kasy. – To chodzi o drobne kwoty, które będą formalizowały pracę młodych rad gmin i miast. Kwoty, które mogą być łatwo „organizowane” w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie obsługiwał tego typu rady. To na pewno spowoduje wystandaryzowanie działania takich młodych rad w Polsce – dopowiedział Witczak.

Parlamentarzyści i przewodnicząca zadeklarowali dziś chęć współpracy i wzajemnej wymiany myśli oraz doświadczeń ze stowarzyszeniem mającym już 26 lat „stażu” i struktury w każdym województwie w kraju. W niedalekiej przyszłości mamy poznawać kolejne plany na działania. – Młodzi ludzie mają swoje propozycje, mają swoje projekty i my licząc na to, że ich energia, ich mobilność, a nasze doświadczenie mogą doskonale współgrać – z pełną świadomością podejmujemy z nimi współpracę – podsumowała senator Ewa Matecka, gospodyni konferencji prasowej.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • A
  AntyPO

  poniedziałek, 19 października, 2020

  Ktos tu sie nie pogodzil z przegrana w wyborach i bawi sie w posla ale to nie ma zadnego znaczenia bo Witczak Matecka Kowalska i reszta szchetynowcow jest skonczona w polityce ;p

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  poniedziałek, 19 października, 2020

  Zajmijcie się pomocą dla służby zdrowia a nie sprawami mniej ważnymi. Nie czas ratować róż gdy płoną lasy.

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigxxx

  wtorek, 20 października, 2020

  Wstydu ci ludzie nie mają .

  Odpowiedz
 • T
  tylkofakty

  wtorek, 20 października, 2020

  To takie ZSMP BIA.
  Piękni i młodzi 40+

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz