Politycy słuchają młodych. Chcą wspierać ich w dwóch działaniach [WIDEO]

5
Koalicja Obywatelska chce wsłuchiwać się w głos młodych ludzi. Dziś na konferencji prasowej senator Ewa Matecka oraz poseł KO Mariusz Witczak wraz z przewodniczącą Młodych Demokratów Mileną Kowalską zadeklarowali chęć aktywizacji współpracy stowarzyszenia oraz partii politycznej i przedstawili plany na pierwsze, konkretne kroki.

Pierwszy z nich ma dotyczyć tzw. ulgi abolicyjnej, której pozostawienia chcą Młodzi Demokraci w imieniu swoich rówieśników. Obecny rząd chce, aby od stycznia 2021 roku ta ulga przestała obowiązywać. Tysiące Polaków od przyszłego roku będzie musiało rozliczać się podwójnie — zarówno w kraju, w którym pracują, jak i z polską skarbówką. W 2007 roku rząd Platformy Obywatelskiej tę ulgę utrzymał.  – Zależało nam na tym, aby ulżyć podatkowo tym, którzy pracują. Na końcu nam się opłaca, że ludzie gdzieś zarobkują i bogatsi wracają do Polski, gdzie tymi pieniędzmi gospodarują (…) Dziś PIS-owi brakuje pieniędzy i zaczyna sięgać do kieszeni Polaków, by rozpaczliwie łatać dziury w budżecie – skomentował dziś na konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej.

Drugą propozycję konkretnego działania wespół z politykami z regionu, jaką przedstawiła przewodnicząca Młodych Demokratów Milena Kowalska, jest wprowadzenie konkretnych zasad finansowania Młodzieżowych Rad Gmin z państwowej kasy. – To chodzi o drobne kwoty, które będą formalizowały pracę młodych rad gmin i miast. Kwoty, które mogą być łatwo „organizowane” w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie obsługiwał tego typu rady. To na pewno spowoduje wystandaryzowanie działania takich młodych rad w Polsce – dopowiedział Witczak.

Parlamentarzyści i przewodnicząca zadeklarowali dziś chęć współpracy i wzajemnej wymiany myśli oraz doświadczeń ze stowarzyszeniem mającym już 26 lat „stażu” i struktury w każdym województwie w kraju. W niedalekiej przyszłości mamy poznawać kolejne plany na działania. – Młodzi ludzie mają swoje propozycje, mają swoje projekty i my licząc na to, że ich energia, ich mobilność, a nasze doświadczenie mogą doskonale współgrać – z pełną świadomością podejmujemy z nimi współpracę – podsumowała senator Ewa Matecka, gospodyni konferencji prasowej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ktos tu sie nie pogodzil z przegrana w wyborach i bawi sie w posla ale to nie ma zadnego znaczenia bo Witczak Matecka Kowalska i reszta szchetynowcow jest skonczona w polityce ;p

    • czy pani Kowalska już zdjęła wszystkie swoje bilbordy w mieście? Bo do niedawna jeszcze ta pamiątka po pękniętym baloniku jej ego wisiała.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick