DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Policyjne podsumowanie majówki w regionie

Śmiertelny wypadek w powiecie krotoszyńskim i dramatyczne w skutkach zdarzenie na zbiorku wodnym w Kowalewie w powiecie pleszewskim. To najpoważniejsze zdarzenia, do których doszło w miniony długi weekend. Na wlkp24.info znajdziesz szczegółowe, drogowe podsumowanie majówki w regionie.

Wypadek w Wyganowie w powiecie krotoszyńskim/Fot. OSP Kobylin

Majówka to dla wielu początek sezonu grillowego i spotkań na świeżym powietrzu. Czas odpoczynku, pierwsza możliwość złapania wiosennego słońca w pięknych okolicznościach przyrody oraz szansa na kulinarne szaleństwa, wycieczki, podróże, spacery i zwiedzanie. Wiele osób wyjeżdża, na drogach ruch jest wzmożony, a na ulicach pracuje wielu policjantów.

Niestety, podczas tegorocznej majówki na drogach w regionie nie było bezpiecznie.

POWIAT PLESZEWSKI

W sobotę, 29 kwietnia po godzinie 7:00 rano w Kowalewie koło Pleszewa rozpoczęła się akcja ratunkowa na zbiorniku wodnym. Strażacy otrzymali informację, że pod wodą w stawie może znajdować się samochód z osobą lub osobami w środku. Płetwonurek stwierdził, że w pojeździe znajduje się jedna osoba. Niestety życia 54-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

POWIAT KROTOSZYŃSKI

W niedzielę, 30 kwietnia w Wyganowie na terenie powiatu krotoszyńskiego doszło do śmiertelnego wypadku. Kierująca skodą 30-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego prawdopodobnie zasłabła i zjechała na przeciwległy pas drogi wprost pod nadjeżdżającą dacię. Kierował nim 70-letni mieszkaniec powiatu rawickiego, który zmarł w szpitalu w Krotoszynie.

Krotoszyńscy policjanci zatrzymali 4 kierowców prowadzących pojazdy bez uprawnień. Na terenie tego powiatu odnotowano również 4 kolizje drogowe.

POWIAT JAROCIŃSKI

W niedzielę, 30 kwietnia na trasie Golina–Zakrzew doszło do wypadku. Kierowca peugeota z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i pogotowie. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanemu pomocy i przetransportowali do szpitala

POWIAT OSTROWSKI

W miniony weekend na terenie powiatu ostrowskiego nikt nie zginął, doszło natomiast do 11 kolizji. Policjanci przeprowadzili blisko 650 kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość prawie 200 kierowców. Ujawniono ponad 400 wykroczeń drogowych, większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano 4 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Rekordzista osiągnął prędkość prawnie 130 km/h.

POWIAT OSTRZESZOWSKI

W powiecie ostrzeszowskim zatrzymano 52-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd pomimo czynnego zakazu. Za popełnione przestępstwo mężczyzna po raz kolejny odpowie przed sądem. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.

POWIAT PLESZEWSKI

Weekend majowy na terenie powiatu pleszewskiego minął spokojnie. Policjanci odnotowali 2 kolizje drogowe i kilka interwencji. Zatrzymali kierowcę ciężarówki, który miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. W niedzielę, 30 kwietnia prawo jazdy stracił 20-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym.

W skali całej Polski podczas trwającej sześć dni policyjnej akcji na drogach (od 28 kwietnia do 4 maja) funkcjonariusze odnotowali 306 wypadków, w których śmierć poniosło 26 osób, a 353 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1840 nietrzeźwych kierowców.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz