Policjant z raną postrzałową głowy. Tragedia na ostrowskiej komendzie

2
W środę w godzinach wieczornych doszło do tragicznego odkrycia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W jednym z pomieszczeń służbowych znaleziono policjanta z raną postrzałową głowy. Trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy, ale wszystko wskazuje na samobójstwo.

Ciało 43-letniego policjanta z raną postrzałową głowy znaleziono na terenie ostrowskiej komendy. Tę tragiczną informację potwierdziła rzecznik policji i poinformowała o trwających czynnościach. – Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo, którego przyczyną mogły być sprawy osobiste. Szczegółowe okoliczności tej tragedii badane są przez prokuratorów i zespół policjantów, którzy oddelegowani są do tej sprawy – powiedziała mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Zmarły policjant miał kilkunastoletni staż pracy. Był wyróżniającym się i zaangażowanym w pracę mundurowym. Wśród kolegów i przełożonych cieszył się bardzo dobrą opinią. – Dał się poznać jako odpowiedzialny i sumienny policjant – tak opisują go koledzy z pracy i przełożeni.

Samobójstwo to tragedia zarówno dla rodziny zmarłego, ale też dla jego samego. Decyzja o targnięciu się na swoje życie często podyktowana jest złożonymi problemami, nie rzadko problemami natury psychicznej. Komenda Główna Policji prowadzi statystyki dotyczące samobójstw w Polsce. Według nich tylko w 2019 roku życie odebrało sobie 5255 osób. Większość z nich to mężczyźni. Decyzję o odebraniu życia najczęściej podejmują osoby w wieku 60-64 lat, ale już na drugim miejscu są Polacy w przedziale wiekowym zaledwie 35-39 lat. Duża liczba samobójstw popełniana jest przez osoby w wieku 40-50 lat.

2020 rok to trudny czas ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Wiele osób ma związane z tym problemy finansowe, wiele z nich straciło pracę, bo pracodawca nie był w stanie zagwarantować mu zatrudnienia. Dodatkowo izolacja domowa, brak kontaktu ze społeczeństwem źle wpływa na ludzką psychikę, a to może ciągnąć za sobą problemy.

Wiele instytucji uruchomiło telefony zaufania. Dzwoniąc na specjalne infolinie można porozmawiać z psychiatrą, prawnikiem lub pracownikiem socjalnym. Jednym z możliwych kontaktów jest Centrum Wsparcia – 800 70 2222. Osoby dorosłe mogą także skorzystać z kryzysowego telefonu zaufania – 116 123. Pomoc mogą uzyskać także dzieci i młodzież. Dla nich również działa specjalna infolinia, gdzie mogą znaleźć pomoc – 116 111.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Może miał dosyć wyzwisk w stronę policji od protestującej hołoty…
      a tak serio, co trzeba mieć w głowie, żeby mieszać w to politykę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick