Policjant po służbie gonił złodzieja pod marketem

1
Niezbyt długo cieszył się skradzioną kawą 20-latek, który najpierw musiał uciekać z towarem przed pracownikiem ochrony jednego z marketów, a następnie wpadł na policjanta po służbie, który zauważył zbiega i ruszył w pościg za nim. Dzięki interwencji mł. asp. Marcina Dwórczyka z Komendy Miejskiej w Kaliszu, młody mężczyzna został ukarany mandatem.

Mł. asp. Marcin Dwórczyk z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, który w czasie wolnym od pracy zauważył złodzieja pod jednym z marketów i ruszył za nim. – W pewnym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę i biegnącego za nim pracownika ochrony. Policjant nie miał wątpliwości, że doszło do kradzieży i postanowił zareagować. Uciekinier myślał, że uniknie konsekwencji, ponieważ udało mu się zgubić ścigającego go pracownika ochrony. Jednak mł. asp. Marcin Dwórczyk postanowił sprawdzić okolicę. Chwilę później zauważył biegnącego mężczyznę. Po krótkim pościgu, zupełnie zaskoczony takim obrotem sprawy, 20-latek został zatrzymany – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy tamtejszej komendy.

Jak mówi rzeczniczka, policjantem jest się nawet po służbie, co udowodnił właśnie jej kolega z komendy. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a skradzione kawy wróciły do sklepu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick