Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych feriach

0
Policjanci z Ostrzeszowa przez kilka ostatnich dni odwiedzali okoliczne szkoły i rozmawiali z uczniami o tym jak bezpiecznie spędzić ferie. Podobne pogadanki odbywały się również w innych miastach naszego regionu - m. in. w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Krotoszynie czy Jarocinie.

Mundurowi przypominali słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w trakcie wyjazdów oraz w czasie pobytu w domu. – Policjanci uczulali najmłodszych oraz młodzież, że czas wolny od codziennych szkolnych obowiązków nie zwalnia ich od myślenia i należy pamiętać o bezpieczeństwie – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Policjanci omówili ze słuchaczami zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, czego się stanowczo wystrzegać, jak postępować podczas zorganizowanego wypoczynku. Apelowali również o to, aby nie wchodzić na „zamarznięte” zbiorniki wodne, bo może się to skończyć tragedią.

Funkcjonariusze szczególny apel stosują także do rodziców i opiekunów, by zapewnili właściwą opiekę swoim dzieciom podczas wolnych dni od szkoły.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick