Policjanci podsumowali akcję „Prędkość”. 653 mandaty tylko w niedzielę

0
Akcja "Prędkość - zero tolerancji", którą przeprowadzili w niedzielę policjanci w całej Wielkopolsce, okazała się prawdziwym żniwem. Funkcjonariusze wystawili 653 mandaty głównie za przekroczenie prędkości. Wykroczeń ze strony kierowców było jednak znacznie więcej.

653 mandaty karne, 39 dowodów rejestracyjnych, 12 zatrzymanych praw jazdy w tym 5 za przekroczenie prędkości o 50 km/h. To bilans niedzielnej akcji „Prędkość – zero tolerancji”, którą prowadzili policjanci w minioną niedzielę. Funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 20 kierowców, z których większość przekroczyła dozwoloną prędkość. Trzem z nich zatrzymano dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jeszcze więcej, bo 26 kierowców zatrzymano na terenie powiatu pleszewskiego. tamtejsi policjanci nałożyli na kierowców 25 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny. – Przypominaliśmy kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń. Statystyki pokazują jednak, że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych na niebezpieczeństwo – wyjaśnia mł. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick