DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Policjanci nie odpuszczają. Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

Kolejna akcja „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu ostrowskiego i kolejni zatrzymani kierowcy pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

To druga w ciągu dwóch tygodni akcja ostrowskiej policji „Trzeźwy poranek”, podczas której mundurowi poddają badaniu alkomatem kierowców oraz rowerzystów na drogach. Pierwsza akcja miała miejsce 4 lipca. Zatrzymano wtedy dwóch kierujących samochodami oraz trzech nietrzeźwych rowerzystów. – Nieco ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 32-letni mężczyzna kierujący peugeotem. Natomiast ponad 2 promile to wynik 55-letniego kierowcy renault – informowała wtedy podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

We wtorkowy poranek policjanci ponownie skontrolowali kierowców. Tym razem również zatrzymano kilka osób pod wpływem alkoholu. – Funkcjonariusze skontrolowali 1600 kierujących. Zatrzymali 6 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. Rekordziści to, 39-latek kierujący busem i rowerzysta. Kierujący samochodem miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Zatrzymany rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu – mówi we wtorek podkom. Michaś.

Policjanci informują, że to nie koniec. Będą kolejne tego typu kontrole na drogach.


Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj regularnie bezpośrednio na wlkp24.info.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • H
  Heniu

  wtorek, 9 lipca, 2024

  Tak łapanki jak za okupacji straciłem dziesięć minut mojego życia, samochód dziesięć minut na chodzie i klimatyzacja wyższe zużycie paliwa no i ekologia!!!.Jak najbardziej łapać pijanych kierowców przepadek prawa jazdy na zawsze! samochód do kasacji!.Ale nie przez łapanki tylko policja ma działać na ulicach i chodnikach a przede wszystkim edukacja wpajanie że po alkoholu nie ma jazdy.Złapany pijany nigdy nie powinien już jeździć pojazdem i zakaz dożywotni!!!

  Odpowiedz
  • X
   Xmg

   wtorek, 9 lipca, 2024

   Gdyby nie internet to tylko najbliższa rodzina by wiedziała żeś Deb.l

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz