Policjanci na sygnale pilotowali ciężarną do szpitala

1
Fot. KMP Kalisz
Do policjantów patrolujących gminę Blizanów (powiat kaliski) podjechał kierowca opla, który poprosił o eskortę do szpitala, bo jego żona rodzi. Istniało duże prawdopodobieństwo, że bez pomocy uprzywilejowanego wozu, ciężarna może nie zdążyć dotrzeć w porę na porodówkę. Ich interwencja okazał się nieoceniona.

Nic nie wskazywało na to, że ten dyżur będzie tak nietypowy dla kaliskich policjantów. Tymczasem do funkcjonariuszy z komisariatu w Stawiszynie pełniących służbę na terenie gminy Blizanów podjechał kierowca opla, który poprosił ich o pomoc, bo jego żona zaczęła rodzić. – Liczyła się każda minuta. Sierż. szt. Andrzej Zajdel oraz sierż. Aleksandra Dobryniewska bez chwili namysłu, postanowi pilotować pojazd z rodzącą. Dzięki sygnałom dźwiękowym kobieta szybko i bezpiecznie dotarła do kaliskiego szpitala – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pomoc mundurowych w transporcie rodzącej do szpitala okazała się nieoceniona, bo istniało podejrzenie, że bez pomocy pojazdu uprzywilejowanego, przyszli wówczas rodzice mogliby nie dojechać na czas. Akcja miała miejsce 7 grudnia, ale policjanci pochwalili się nietypową interwencją dopiero teraz. – Funkcjonariusze bez wahania podjęli się wyzwania, włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przez kilkanaście kilometrów pilotowali auto z ciężarną. Ostatecznie wszystko zakończyło się dobrze. Kobieta bezpiecznie dotarła do celu, gdzie natychmiast została przekazana pod opiekę lekarzy specjalistów – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zrobili to, co było ich obowiązkiem? Mandat mieli wlepić i przeprowadzić drobiazgową kontrolę pojazdu i bagażu? To tylko ich codzienna praca za nasze pieniądze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick