Policjanci już są „spoKREWnieni”. Wkrótce dołączą do nich strażacy [ZDJĘCIA]

1
Fot. KPP Ostrzeszów
Dziesięciu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oddało krew w związku z rozpoczęciem akcji "spoKREWnieni". Akcja potrwa do końca marca i odbywa się w tym mieście już po raz trzeci. Niebawem przyłączą się do niej również strażacy.

Akcja „spoKREWnieni” ma na celu wskazanie społeczeństwu, jak ważny jest wkład każdego z nas w ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka. Zarówno policjanci jak i strażacy bardzo często są świadkami wielu poważnych zdarzeń drogowych, dlatego oddając krew, zdają sobie sprawę, jak cennym jest ona darem.

We wtorek do ostrzeszowskiego oddziału krwiodawstwa zgłosiło się 10 policjantów, którzy przyczynili się do zebrania 4,5 litra krwi. Akcja potrwa do 31 marca. Krew można oddawać w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach 7.30 – 12.30 w oddziale terenowym w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 17.

Oprócz tego, taka możliwość będzie również 10 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Doruchowie i 24 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Podobnie jak w ubiegłych latach przygotowaliśmy szereg atrakcji dla osób, które odwiedzą nas 24 marca. Będzie możliwość zwiedzenia strażnicy. Każdy kto włączy się w tę akcję, otrzyma upominek. Nie zapomnieliśmy też o atrakcjach dla dzieci – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Podobna akcja ruszyła również w innych miastach m.in. w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick