DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Komentarze (45)
 • K
  Kowaliński

  wtorek, 13 marca, 2018

  Przepis jest bardzo absurdalny. Bo ograniczenie tylko do wzrostu spowoduje to, że dziecko o niskim wzroście ale dużo starsze będzie musiało jeździć w jakimś „urządzeniu”. Przykład 14-sto latka ze wzrostem poniżej 150 cm jest możliwy i jakoś nie wyobrażam sobie by siedział w foteliku.
  Dla starszego syna mam Smart Kid Belt, który dopasowuje oryginalne pasy (obniża od góry wysokość prowadzenia pasa bezpieczeństwa) do wzrostu syna. Bardzo fajne i pomysłowe rozwiązanie. W testach PIMOT wypadł bardzo dobrze, co można zobaczyć na YT. Szkoda, że nie ma takiego rozwiązania dla dużo starszych dzieci, które właśnie nie mają tych 150 cm. Smart Kid Belt jest przeznaczony dla dzieci w zakresie 15-36 kg.

  Odpowiedz
 • S
  Semil

  środa, 16 maja, 2018

  Foteliki są od tego żeby jak najdłużej w nich wozić dzieci. Zapewniają odpowiednią ochronę, w tym ochronę boczną. Nie po to są zalecenia aby przewozić dziecko jak najdłużej w foteliku do 36 kg żeby używać jakichś innych zamienników np. w postaci „poddupnika” który tak naprawdę nie zapewnia żadnego bezpieczeństwa.

  Odpowiedz
 • B
  bb

  piątek, 28 grudnia, 2018

  Kiedyś dzieci jeździły bez fotelików i było ok, teraz cuda wianki, smart kid belt super pomysł ułatwiający w wielu sytuacjach życie. A teraz pierd… maDki i równie pierd… tatuśkowie możecie hejtować. 1.. 2.. 3… start 😀

  Odpowiedz
 • K
  Kriss

  niedziela, 30 grudnia, 2018

  Praktycznie do każdego forum na temat,,wyrobu konsumpcyjnego” włączają się promotorzy. Kiedyś dzieci jeździły bez fotelików i też było dobrze. Tylko nikt nie zwróci uwagę ma fakt że na drogach w przeciągu kilku lat zmienia się diametralnie np.natężenie ruchu, jakość pojazdow. Można dużo tego wymieniać i o tym dyskutować. Mam 2-letniego synka i nie wyobrażam sobie przewozić to bez fotelika. Dobry fotelik posiada 5-punktowy układ mocowania dziecka co daje lepsze utrzymanie dziecka. Podczas wypadku powoduje mniej obrażeń niż tradycyjny pas. Znam przypadek dziecięcyletniego chłopca który został przeciętny pasem bezpieczeństwa wpół. Masakrycznie ale prawdziwe. Fotelika nic nie zastąpi jeśli chodzi o ilość zalet dla bezpieczeństwa dziecka. Najgorsze moim zdaniem jest to że dziecko jest mocno skrępowany przez ograniczenie ruchowe. Niektórzy nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo aż stanie się tragedia.

  Odpowiedz
 • S
  SP45

  wtorek, 1 stycznia, 2019

  Ale czemu policja nie musi mieć fotelików ? Więc jak to jest prawo obowiązuje wszystkich czy są równi i równiejsi ?

  Odpowiedz
 • J
  Jaro72

  środa, 2 stycznia, 2019

  Hmm co tutaj może sama policja???
  Żeby się upewnić zadzwoniłem na komendę podając wzrost i wagę dziecka zapytałem booster czy fotelik ???? Nie dostałem na to odpowiedzi , a pytałem oficera z drogówki

  Odpowiedz
 • J
  Jasu

  poniedziałek, 14 stycznia, 2019

  Miałem wypadek samochodowy i dzięki braku zapięcia pasów żyje. Tak stwierdzili policjant lekarz pogotowia i chirurg który składał moją nogę. Samochód skasowany doszczętnie a ja wyleciałem przednią szybą

  Odpowiedz
 • S
  sztefan

  poniedziałek, 18 lutego, 2019

  Każdy fotelik jest testowany tylko do prędkości 50-60km/h , co ma się nijak do codziennej jazdy poza miastem, a nie wspomnę już o autostradach czy ekspresówkach.

  Odpowiedz
 • S
  Sylwia

  poniedziałek, 10 czerwca, 2019

  U mnie ten adapter do pasów bardzo dobrze się sprawdza i uważa, że to dobry wynalazek. Można dostosować pasy samochodowe do wzrost dziecka, dzięki temu maluch może bezpiecznie podróżować.

  Odpowiedz
 • M
  Malgoska

  wtorek, 11 czerwca, 2019

  Ile ludzi tyle teorii i opinii, mnie przekonuje to, ze te pasy smart kid belt mają homologacje, jestem w stanie zaufać ekspertom. Pasy są niedrogie, zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy, także nie ma się do czego przyczepić.

  Odpowiedz
 • K
  kaśka

  sobota, 29 czerwca, 2019

  Jestem podobnego zdania, opinie są różne, ale jak się nie kupi i nie przetestuje to trudno się wypowiadać. Moim zdaniem dla dzieci wyrośniętych, albo po prostu starszych adapter do pasów się sprawdza. Nie jest to droga opcja, można śmiało podróżować z dzieciakami w ten sposób.

  Odpowiedz
 • M
  maryna

  poniedziałek, 1 lipca, 2019

  Wydaje mi się, że foteliki są najbezpieczniejsze i nie można się kłócić, że nie. Smart kib belt na pewno nie zastąpi porządnego fotelika, jednak zapewnia bezpeiczeństwo podczas podróżowania takie samo, jak zwykłe pasy samochodowe. Nic nadzwyczajnego, wynalazek bardzo prosty ale funkcjonalny.

  Odpowiedz
 • MB
  mariusz bek

  czwartek, 11 lipca, 2019

  Praktyczna opcja dla starszych dzieci.

  Odpowiedz
 • IW
  Izabela W

  czwartek, 25 lipca, 2019

  Czy ja wiem, czy foteliki są bezpieczniejsze, niż takie pasy. W sumie zależy, jaki fotelik kupisz, bo jak taki z marketu, to nie wydaje mi się, żeby spełniał swoją funkcję, jak należy.

  Odpowiedz
 • L
  Lena

  czwartek, 8 sierpnia, 2019

  Dlaczego aż 1000 zł za fotelik ? To cóż to za producent ? No chyba, ze kupujesz na wszystkie 3 etapy życia dziecka. Ja miałam fotelik dla niemowlęcia z drugiej ręki, potem jak było starsze to też fotelik z drugiej ręki. Teraz dziecko, które ma 11 lat, przypinam pasami Smart Kid Belt i jest to o wiele wygodniejszy sposób aniżeli np dawanie podkładki, w której dziecko czuje sie co najmniej dziwnie.

  Odpowiedz
 • B
  Beata

  piątek, 16 sierpnia, 2019

  Przede wszystkim ja jeszcze zaznaczę, ze jest to bardzo dobra opcja dla dzieci, które są większe, tzn mają np około 150 cm wzrostu. Albo nawet przy tym 140 cm. Uważam, że SKB jest fajna opcją/ alternatywą dla podkładki

  Odpowiedz
 • A
  aleksis

  piątek, 23 sierpnia, 2019

  Też kupiliśmy Smart Kid Belt, uważam że to produkt na medal. Ma pozytywne wyniki z testów zderzeniowych, które można obejrzeć na YT.Pa ma także certyfikat ECE, wyniki zostały potwierdzone jeszcze w Stanach Zjednoczonych. Ja jestem zdania, że jak zostały dopuszczone do sprzedaży i są respektowane przez stróżów prawa to są bezpieczne. Wiem że opinie są podzielone.Ale ja zaufałam SKB i używam!!!

  Odpowiedz
 • M
  Maryjanka

  wtorek, 27 sierpnia, 2019

  To, ze niektóre przepisy sa absurdalne i to że niektóre komentarze na temat tych pasów też są absurdalne to już wszyscy wiemy. Ja tam zakupiłam pasy SKB dla moich dzieci – są starsze nieco bo 9 i 12 lat więc tak akurat. I tak jak ktoś pisał, jazda w foteliku co niektórych tych wyższych dzieci jest po prostu bynajmniej śmieszna.

  Odpowiedz
 • W
  Worse

  środa, 28 sierpnia, 2019

  Ja uważa, że te pasy sa jedną z lepszych rzeczy, które ludzie potrafili wymyśleć. lepsze zamiast tych podkładek. Z podkładką to dziecko praktycznie jeździ po siedzeniu. Poza tym pamiętam, że ja jako 10- 11 letnie dziewczynka musiałam siedzieć w podkładce :/ porażka … A tak przy tym pasie takie starsze dziecko jest po prostu stabilniejsze.

  Odpowiedz
 • M
  Magdalena

  poniedziałek, 9 września, 2019

  Raz, że jest sie stabilniejszym, a dwa jest to wygoda dla rodzica, który np zabiera dzieci swoim samochodem. No u mnie np tak jest, ze ja mam samochód i mój mąż. Jak gdzieś tam dzieci były młodsze to musieliśmy przenosić te foteliki. Głównie były u mnie w samochodzie, Ale co jakiś czas trzeba było przemontowywać je. na chwilę obecną mając te pasy jest po prostu wygodniej i jest tak samo bezpiecznie.

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  czwartek, 19 września, 2019

  Ja uz=żytkuje te pasy właściwie jak tylko wyszły na rynek. Według mnie sa bardzo w porządku. Tak przy starszych dzieciach to się sprawdzają idealnie, kiedy to ani właśnie na tą podkładkęani na fotelik. Także szacunek dla producentów, ze wpadli na taki pomysł 😉

  Odpowiedz
 • M
  Marlena

  poniedziałek, 23 września, 2019

  Wiecie co Wam powiem? Mam 5 letnią i 7 letnią córkę. Normalnie używam fotelików. Zwłaszcza do tej młodszej. I tak się złożyło, że musiałam je przekładać z samochodu do samochodu, a one ciężkie są :/ Kupiłam te pasy SKB, matko jaka ulga. Dziecko jest zabezpieczone a ja nie muszę ze sobą tego targać.

  Odpowiedz
 • N
  Natalia

  piątek, 27 września, 2019

  Skąd ja to znam, są może nawet nie tak ciężkie co wkurzające jest to to ciągłe zapinanie i instalowanie ich w smaochodach tych fotelików Dlatego takie pasy są zdecydowanie lepsze.

  Odpowiedz
 • D
  Dagmara

  piątek, 15 listopada, 2019

  Świetne rozwiązanie, nie trzeba już montować ciężkich fotelików. Pas smart to rewelacyjne rozwiązanie.

  Odpowiedz
 • R
  renata

  poniedziałek, 18 listopada, 2019

  Osobiście mamy smartkidbelt i polecam. Produkt wart swojej ceny, bardzo wygodny i lekki dla nas jak i dla dzieci. Moja córka bardzo nie lubiła jeździć samochodem w foteliku jednak teram jak mamy ten gadget uwielbia.

  Odpowiedz
 • M
  milena

  wtorek, 26 listopada, 2019

  Polecam, bardzo potrzebny gadget w każdym domu samochodzie. Mamy i naprawdę polecam.

  Odpowiedz
 • K
  Krzysieek

  wtorek, 10 grudnia, 2019

  My też, szczerze mówiąc, kupiliśmy te pasy, ale bez przekonania na początku. Bo opinie różne. A jednak się sprawdzają. Nawet przy małej stłuczce z winy drugiego kierującego, wytrzymały i bezpiecznie ochroniły naszego syna. Także ja nie mogę o nich nic złego powiedzieć.

  Odpowiedz
 • M
  Majka8

  piątek, 13 grudnia, 2019

  Wiecie co Wam powiem? Ten pas jest naprawdę dobry, dziecko ma odpowiednią swobodę, ale też jest dobrze usytuowane w fotelu i nie ma aż takiej swobody, by wyjść z pasa. W drobnej stłuczce u nas też się sprawdził, nie było żadnych obtłuczeń, niczego. Także ja mogę polecić.

  Odpowiedz
 • M
  mysiek

  wtorek, 17 grudnia, 2019

  A niech sobie kontrolują. Ja przewożę dziecko w wygodnych pasach skb i nie mam z tym żadnego problemu. Sprzęt przeszedł wiele testów, są one ogólnodostępne, więc nie rozumiem, czemu by nie stosować. Zresztą. W przepisach nie jest zabronione przewożenie dzieci w czymś takim.

  Odpowiedz
 • K
  Klara

  poniedziałek, 20 stycznia, 2020

  Jakie śmiechy i hihy co niektórych osób 😀 a jak ładnie niektórzy potrafia manipulować w stylu ciągnięcie spod pasów Smart Kid Belt, ze dziecko niby nurkuje 😀 to jest manipulacja. Pasy SKB są bardzo w porządku, dobrze prztrzymują dziecko. I przynajmniej filmy z testów pokazują bo np producenci fotelików co niektórzy nie pokazują :]

  Odpowiedz
 • H
  Hania

  sobota, 25 stycznia, 2020

  Pasy według mnie sa bardzo dobra alternatywą dla fotelika. Przede wszystkim i dla starszych dzieci.

  Odpowiedz
 • I
  Izka

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Również uważam, że jest to dobry wybór zamiast fotelików, podkładek. Oczywiście dla starszych dzieci. Mam w aucie adapter i polecam. Naprawdę genialne urządzenie dzięki któremu nie muszę już przekładać ciężkiego fotelika.

  Odpowiedz
 • M
  Mlekowita

  niedziela, 15 marca, 2020

  Ja polecam SKB dla starszych dzieci. Czyli od 8 czy 9 lat. Wszystko zależy ile dane dziecko waży, ile ma wzrostu. Pasy są w porządku zamiast fotelika tylko w przypadku, jeśli to dziecko się nie mieści i są rewelacyjną alternatywą dla podkładki.

  Odpowiedz
 • H
  Hania

  poniedziałek, 23 marca, 2020

  Jest napisane właśnie, wszystko zależy od tego, jakie gabaryty ma dziecko. Są i tacy, którzy przewożą dziecko, które ma 4 lata. ja jednak zdecydowanie rekomenduję tak jak pisze sam SKB – od 5 roku. Jest na pewno super pod tym względem, bo nie trzeba przenosić fotelików

  Odpowiedz
 • T
  Tynka

  piątek, 27 marca, 2020

  Przede wszystkim odpowiednie sa te pasy dla dzieci dużych, wyrośnietych, nie mieszczących się w fotelikach to raz. Dwa – są bezpieczne co pokazują testy i to juz tak wyrażnie, że już chyba bardziej wyraźnie się nie da. Sa dobra alternatywą dla fotelików czy podkładek

  Odpowiedz
 • M
  Monika

  poniedziałek, 1 czerwca, 2020

  Zgadzam się, pasy są świetnym rozwiązaniem dla większych dzieci chociaż my wszyscy w domu jesteśmy wysokiego wzrostu więc dla córki ten adapter był odpowiedni już od 5 roku życia, to bardzo wygodne, funkcjonalne i bezpieczne rozwiązanie.

  Odpowiedz
 • O
  Oktawio

  piątek, 2 października, 2020

  U nas pas miał być awaryjnie używany, ale zdał egzamin i dlatego używamy go już na co dzień. Polecam, to na prawdę swietne urządzenie. Polecam i ja Smart Kid Belt

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz