Policjanci dostali Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Do czego będzie wykorzystywany? [ZDJĘCIA]

0
Fot. KMP Kalisz
Do kaliskiej komendy policji trafił Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Volkswagen crafter jest wyposażony w sprzęt, który ma usprawnić pracę funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego m.in. podczas zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych.

Kalisz jest największym miastem w regionie. To determinuje służby do kupowania dodatkowego sprzętu i większej liczby specjalistycznych samochodów, które mają pomagać w pracy, aby pracownicy mundurówki mogli w odpowiedni sposób reagować. Takim zakupem jest volkswagen crafter, który ma służyć policjantom z Wydziały Ruchu Drogowego. Auto ma służyć do zabezpieczania miejsc zdarzeń drogowych.

CZYTAJ TEŻ: Pożar garażu. Strażacy bronili sąsiadującego z nim domu

Na wyposażeniu nowego pojazdu kaliskiej policji są m.in.: dwulitrowy silnik o mocy 177 KM, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń, a na dachu m.in. tablica świetlna wyświetlająca znak „Uwaga, wypadek” oraz maszt świetlny. Oba te urządzenia są sterowane tabletem i pilotem.

W środku znajduje się miejsce do pracy biurowej wyposażone w przenośny komputer i router oraz drukarkę wielofunkcyjną.  Dodatkowo znajdują się tam: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan i aparat fotograficzny. Nie zabrakło także agregatu prądotwórczego.

Komenda Główna Policji kupiła kilka radiowozów APRD. Jeden z nich trafił właśnie do Kalisza. Zostały one kupione w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick