Policja z nowym alkomatem

1
Fot. Pixabay
Policjanci z Perzowa mają nową broń w walce z kierowcami będącymi pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze mają nadzieję, że nowy alkomat pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Urządzenie zostało przekazane mundurowym przez wójt gminy Perzów, Danutę Froń. Jak zapewniają policjanci, alkomaty są bardzo użytecznymi urządzeniami wykorzystywanymi przez nich na co dzień. – Dokonując badania kierowców za pomocą tego typu urządzeń, uzyskują wstępną ocenę ich stanu trzeźwości. Wiąże się to, w przypadku pozytywnego wyniku, z koniecznością powtórzenia badania urządzeniem podającym liczbowo zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mówią przedstawiciele tamtejszej policji.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Alkomaty są wykorzystywane przez mundurowych podczas każdej akcji drogówki we wszystkich gminach na terenie kraju. Ostatnim przykładem tego, jak bardzo są potrzebne, była kontrola 33-letniego kierowcy na ul. Kaliskiej w Pleszewie, który 2 września podczas cofania na parkingu, uderzył w mercedesa, który wjeżdżał na parking. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy.

Mundurowi podkreślają, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utratą prawa jazdy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A ja proponuję policjantom aby w walce o bezpieczeństwo walczyli z chodnikowymi rowerzystami. W Ostrowie to już jest plaga. Pieszy na chodniku jest ciągle nękany przez tych bezmózgowców na swoich jednośladach. Ja wiem, że policja ostatnio służy do ochrony imprez masowych (mecze, imprezy biegowe i rowerowe itd), ale niech ruszą swoje dupy z foteli samochodowych, ruszą w miasto i zaczną rzeczywiście dbać o bezpieczeństwo chociażby pieszych. Rowerzyści są też ścigani, ale nie za nieprawidłową jazdę, a jedynie za promile. A co z tego, że potrąci mnie trzeźwy rowerzysta.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick