DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Policja z nowym alkomatem

Urządzenie zostało przekazane mundurowym przez wójt gminy Perzów, Danutę Froń. Jak zapewniają policjanci, alkomaty są bardzo użytecznymi urządzeniami wykorzystywanymi przez nich na co dzień. – Dokonując badania kierowców za pomocą tego typu urządzeń, uzyskują wstępną ocenę ich stanu trzeźwości. Wiąże się to, w przypadku pozytywnego wyniku, z koniecznością powtórzenia badania urządzeniem podającym liczbowo zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mówią przedstawiciele tamtejszej policji.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Alkomaty są wykorzystywane przez mundurowych podczas każdej akcji drogówki we wszystkich gminach na terenie kraju. Ostatnim przykładem tego, jak bardzo są potrzebne, była kontrola 33-letniego kierowcy na ul. Kaliskiej w Pleszewie, który 2 września podczas cofania na parkingu, uderzył w mercedesa, który wjeżdżał na parking. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy.

Mundurowi podkreślają, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utratą prawa jazdy.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    Zzzz

    wtorek, 4 września, 2018

    A ja proponuję policjantom aby w walce o bezpieczeństwo walczyli z chodnikowymi rowerzystami. W Ostrowie to już jest plaga. Pieszy na chodniku jest ciągle nękany przez tych bezmózgowców na swoich jednośladach. Ja wiem, że policja ostatnio służy do ochrony imprez masowych (mecze, imprezy biegowe i rowerowe itd), ale niech ruszą swoje dupy z foteli samochodowych, ruszą w miasto i zaczną rzeczywiście dbać o bezpieczeństwo chociażby pieszych. Rowerzyści są też ścigani, ale nie za nieprawidłową jazdę, a jedynie za promile. A co z tego, że potrąci mnie trzeźwy rowerzysta.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz