Policja. W niedzielę zero tolerancji

1
Jeśli w niedzielę 8 lipca kierowcy przekroczą prędkość na drogach, nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów. Tego dnia w całym województwie wielkopolskim trzeba się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

Nie jest tajemnicą, że nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w całej Polsce. Doskonale zdają sobie z tego sprawę policjanci. Świadomość wśród kierowców czasami wygląda nieco inaczej. Dlatego funkcjonariusze w całej Wielkopolsce po raz kolejny przeprowadzą akcję „Prędkość – zero tolerancji”.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Wzmożone kontrole na drogach i brak pobłażliwości dla kierowców, którzy złamią przepisy. Tak będzie wyglądała niedziela 8 lipca w regionie. – Będziemy zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekroczenie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy że czym większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania, która również ma znaczenie zwłaszcza w przypadku kiedy musimy się nagle zatrzymać – wyjaśnia mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Wielkopolsce (w latach 2012-2016)


Źródło: KPP Krotoszyn

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co za brednie !!! A co w pozostałe dni miesiąca? Lata mijają ale w działaniach nic się nie zmienia ” … w płocie dziura , jakaś szpara , licznik już notuje , wszystko rejestruje , wszystkie przekroczenia -CZEKA NA JELENIA…” Prędkość ?? , myślę że wymuszenia na drodze są gorsze niż prędkość . Motocykliści którzy wpychają się z każdej strony , bo przecież ONI stać na skrzyżowaniu nie będą . Rowerzyści – wjeżdżają z każdej strony – po cichu , bez hałasu , na przejściu , bez przejścia . Policja tylko radarek , potem raport z działania radarka i jest OK.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick