Policja radzi: zaplanuj bezpiecznie długi weekend

0
Przed nami długi weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo!

Długi weekend charakteryzuje się wzmożonym ruchem pojazdów. Związane jest to z wyjazdami i powrotami z wypoczynku. Dlatego też, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy podejmować będą wszelkie działania, by zapewnić właściwy nadzór nad bezpieczeństwem na drogach. W czasie wydłużonego weekendu należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli na naszych drogach.

Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick