Policja ostrzega przed oszustami. W obiegu fałszywe SMS-y

2
Policja ostrzega przez fałszywymi smsami, które otrzymują mieszkańcy południowej Wielkopolski. Wiadmości zawierają informację o zaległych opłatach raz link przekierowujący do strony banku. Te wiadomości to oszustwo! Ofiarą takiej kradzieży padła m.in. mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego.

Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego otrzymała smsa z informacją o dopłacie za zamówioną paczkę wysokości 1,71 zł. W wiadomości znajdował się także link przekierowujący do strony banku. Link okazał się fałszywy, a kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych. – Policjanci wyjaśniają sprawę, jednocześnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas o innej metodzie oszustwa za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Otrzymała ona smsa od firmy Tauron z informacją, że kilka dni temu minął termin płatności rachunku za prąd i z prośbą o uregulowanie rachunku.

Policja apeluje o zgłaszaniu wszystkich tego typu wiadomości w najbliższym komisariacie!

Fot. Czytelniczka
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 1
    2

    To jaki problem zablokować konto. Przecież na rzadanie policji i prokuratury bank może konto zablokować w kilka sekund a kozde konto chyba ma właściciela

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick