Policja łapie piratów. Trwa kaskadowy pomiar prędkości

1
Fot. Pixabay
Dobre warunki na drogach sprzyjają nadmiernej prędkości. Policjanci postanowili walczyć z piratami drogowymi i po raz kolejny prowadzą kaskadowy pomiar prędkości, który ma skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Tym bardziej, że o utratę prawa jazdy nie jest trudno, o czym przekonało się kilka osób z naszego regionu w ostatnich tygodniach.

Kaskadowy pomiar prędkości trwa przez cały piątek. Policjanci skupią się głównie na drogach, na których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Kiedy miniemy jeden patrol z fotoradarem, możemy się spodziewać, że w niedalekiej odległości stoi kolejny. Na tym polega kaskadowy pomiar prędkości. Jednak tylko karanie mandatami czy – w skrajnych przypadkach – odbieranie uprawnień do prowadzenia pojazdów nie jest jedynym celem policji przy okazji tej akcji. Oprócz eliminowania kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu, mundurowi prowadzą także działania prewencyjne, informując o tym, jak ważne jest przestrzeganie prędkości i przystosowanie jej do warunków panujących na drodze, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. cyt.: „Jednak tylko karanie mandatami czy (…) odbieranie uprawnień do prowadzenia pojazdów jest JEDYNYM celem policji” – święte słowa panie redaktorze! O to właśnie chodzi!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick