Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności pożaru w Marydole

0
Ostrzeszowska policja oraz prokuratura prowadzą działania w sprawie tragicznego pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło w niedzielę rano w Marydole (powiat ostrzeszowski). W pożarze śmierć poniósł mężczyzna, którego zwęglone ciało znaleziono w kuchni.

Poszkodowani zostali sąsiedzi, którzy chcieli nieść pomoc w trakcie pożaru. Zostali oni niegroźnie poparzeni. Niestety śmierć poniosła jedna osoba. Zwęglone zwłoki znaleźli strażacy. – Odstąpiono od czynności ratowniczych. Prawdopodobnie był to mężczyzna, ale na ten moment nie można tego jednoznacznie stwierdzić – wyjaśniał dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Po przeprowadzeniu wstępnych czynności okazało się, że ofiarą pożaru jest 66-letni mężczyzna. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia ostrzeszowska policja, która działa pod nadzorem prokuratura. – Wstępnie trudno mówić o przyczynach pożaru. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Ciało 66-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Sądowo-lekarska sekcja zwłok ma wyjaśnić, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu mężczyzny. Policja będzie także wyjaśniać, co było powodem pojawienia się ognia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick