Półfinał zapowiada się znakomicie. To będzie uczta dla kibiców basketu

0
W Energa Basket Lidze na placu boju pozostały już tylko cztery drużyny. Koszykarski sezon 2017/2018 wkracza w kluczową fazę. Mistrz może być tylko jeden! Kto nim zostanie? Fani w Ostrowie Wielkopolskim wierzą, że tegoroczny play off może być historyczny dla ,,Stalówki". Najpierw jednak ostrowian czeka półfinał z Polskim Cukrem Toruń. Zapowiada się kapitalna rywalizacja.

Będzie kapitalna walka

Anwil Włocławek kontra Stelmet Zielona Góra. BM Slam Stal kontra Polski Cukier Toruń. To właśnie dwie półfinałowe pary. Walka o grę w wielkim finale rozpocznie się w Ostrowie Wielkopolskim. Premierowy mecz już w czwartek, 10 maja. Dzień później czeka nas mecz we Włocławku.

W półfinale rywalizacja ponownie toczy się do trzech wygranych. Przewagę parkietu mają koszykarze Emila Rajkovića, którzy po rundzie zasadniczej zajęli drugie miejsce. BM Slam Stal i Polski Cukier zakończyły sezon regularny z takim samym bilansem: 23 zwycięstwa i 9 porażek. Wyżej w tabeli byli ostrowianie, którzy dwukrotnie pokonali torunian.

Pierwszy mecz czeka nas w czwartek. Drugie spotkanie w Ostrowie odbędzie się w sobotni wieczór. Później rywalizacja przenosi się do Torunia. Mecz numer 3 zaplanowano na wtorek, 15 maja. Ewentualny czwartek mecz rozegrany zostanie na toruńskim parkiecie w czwartek, 17 maja. Natomiast jeśli zajdzie potrzeba to spotkanie numer 5 odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w niedziele, 20 maja.

Tak było w rundzie zasadniczej

W rundzie zasadniczej w obu meczach górą byli koszykarze BM Slam Stal. 3 grudnia we własnej hali ostrowianie zwyciężyli 76:70. Początek należał jednak do gości. Po I kwarcie toruński zespół prowadził 23:14. Później dużo lepiej zagrali ostrowianie. Kluczowa była IV kwarta.

Do drugiego spotkania ostrowsko-toruńskiego doszło 22 marca w grodzie Kopernika. Ponownie dobrze rozpoczęli gospodarze. Po I kwarcie prowadzili 18:15. I połowa za to zakończyła się remisem 37:37 po rzucie równo z syreną w wykonaniu Michała Chylińskiego. Po przerwie ostrowianie zagrali koncertowo, sięgając po przekonywujący sukces 83:65.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (2) – Polski Cukier Toruń (3)