Połamania długopisów, gimnazjaliści!

0
Z długopisami w dłoniach i stresem ściskającym żołądki kolejne trzy dni spędzą gimnazjaliści w całej Polsce w salach egzaminacyjnych. Dokładnie pół godziny temu rozpoczął się egzamin gimnazjalny z języka polskiego, jutro uczniowie ostatnich klas gimnazjów zmierzą się z matematyką, następnie z językami obcymi. W Ostrowie Wielkopolskim do rozwiązywania zadań przystąpiło dziś 673 trzecioklasistów.

Egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie) rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Każdy z gimnazjalistów ma 150 minut na rozwiązanie zadań zamkniętych oraz otwartych. Gimnazjaliści będą mierzyć się z krótką formą wypowiedzi pisemnej oraz wypracowaniem na podstawie lektur szkolnych lub wierszy.

Na egzaminie z części przyrodniczej gimnazjaliści będą musieli rozwiązać zadania zamknięte i otwarte z takich przedmiotów jak matematyka, biologia, chemia czy fizyka.

Ostatni dzień egzaminów to sprawdzenie wiedzy gimnazjalistów z języków obcych nowożytnych. Najczęściej wybierane przez uczniów w całej Polsce języki obce to angielski i niemiecki.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick