Polacy zgarnęli wszystko! Szybownicy dzisiaj opuszczają Michałków

4
Polska reprezentacja na 35. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie nie potrzebowała przygotowań w kurorcie ze spa i strefą wellness, aby zdobyć niemalże wszystko, co najlepsze. Polscy szybownicy z najwyższych rangą zawodów wracają z workiem medali zdobytych w kategoriach indywidualnych i ze złotym pucharem drużynowym.

To były jedne z najbardziej prestiżowych zawodów lotniczych na świecie. Mistrzostwa Świata w Szybownictwie dobiegły dzisiaj końca w podostrowskim Michałkowie. Przez ostatnie dwa tygodnie podmiejskie lotnisko Aeroklubu Ostrowskiego dosłownie tętniło życiem. – Ostatecznie na liście startowej mieliśmy 132 szybowników, a każdy z nich wziął do Michałkowa ze sobą rodzinę czy przyjaciół. Każdego dnia „kręciło się” tu nawet 500-600 osób. Planowaliśmy zawody przez ostatnie dwa lata i wyszły tak, jak miały wyjść – podsumował dzisiaj Maciej Całka, dyrektor 35. Szybowcowym Mistrzostw Świata. Piloci szybowców, jak sportowcy „z krwi i kości” trzymali się zasad gry fair play. – Nie mieliśmy żadnych skarg czy zażaleń co do oceny lotów. Obyło się bez wypadków, kolizji. Było bezpiecznie – skwitował Wojciech Batog, sędzia mistrzostw.

Dzisiaj były już dekoracje, flagi i hymny kilku państw świata. Podsumowano i nagrodzono tych, którzy wylatali najlepsze wyniki. Chlubą są te wypracowane przez Polaków. Nie było kategorii, w której dyplomu nie odebrał szybownik z „orzełkiem” na piersi. Nasi rodacy stanęli na podium we wszystkich trzech kategoriach: club, standard, 15-metrowej oraz na podium drużynowym. Bezkonkurencyjny był oczywiście Sebastian Kawa, który bez większych problemów wywalczył złoto w kategorii „15-metrowej”, czyli właściwie najmłodszej kategorii w szybownictwie i – jak wielu twierdzi – najtrudniejszej technicznie. To jego 28. medal, z czego 23. złoty!

Poniżej prezentujemy wyniki ostateczne, a podsumowanie mistrzostw już jutro w „Sporcie” Telewizji Proart tuż po „Wydarzeniach” (17:20, 20:00 i 22:30).

Klasa „Club”
3. miejsce – Jarolav Tomana (Czechy)
2. miejsce – Tomasz Rubaj (Polska)
1. miejsce – Rasmus Orskov (Dania)

Klasa „Standard”
3. miejsce – Mateusz Siodłoczek (Polska)
2. miejsce – Makoto Ichikawa (Japonia)
1. miejsce – Sjaak Selen (Holandia)

Klasa „15-metrowa”
3. miejsce – Christophe Ruch (Francja)
2. miejsce – Łukasz Grabowski (Polska)
1. miejsce – Sebastian Kawa (Polska)

Puchar drużynowy
3. miejsce – Niemcy
2. miejsce – Szwecja
1. miejsce – Polska

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Nic dziwnego najważniejsza informacja to tzw ,,łajzy” z kod i rp oraz niejaki % Wójcicki i radny PO Kornaszewski – to news !

  1. do tych mistrzostw nie przygotowane było tylko….LOtnisko a syf ,połamane asfaltowe sciezki ,niebezpieczny plac zabaw,brak siłowni na wolnym powietrzu ( dla zawodników chocby !!!!!!!), okropna trawa a własciwie jakies kepy, brudne niepomalowane i po prostu brzydkie wyposazenie ogródków gastronomicznych ….wszechobecne smieci i niewykończona sciezka dojazdowa dla rowerzystów dopełniaja tego obrazu nedzy ….proponuje zwolnic kierownika ego bałaganu i oczywiscie starostę za niedowład organizacyjny …czy ci ludzie maja od lat klej na dupie i stołkach ? Lotnisko w Michałkowie to jakies płoty ,ogrodzenia niebezpieczne dla lotników ???…po co to wszystko …nie wystaczyłoby opasac to zgrabnymi światłami na powierzchni lotniska ????? tam gdzie stoi helikopter to pilot w trudnych warunkach pogodowych zaczepi o płot i wypadek wisi dosłownie „w powietrzu”…..gratulacje dla idioty ktory to wszystko projektował a sprawa juz teraz powinna zajac sie policja…!…to skandal żeby robic płoty i ogrodzenia na powierzchni lotniska ktore powinno byc dla helikoptera i samolotów płaskie jak stół a nie obstawiane płotami niebezpiecznymi dla samolotów ,helikoptera i najbardziej dla szkolacych sie tam ustawicznie setek skoczkow ,,,,jak sie paru o to zabije…to idiote wtedy za te pomysły odpowiedzialnego znajda

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick