DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pojazd 48-latka rejestrował odpoczynek. Rzeczywistość była jednak inna

48-latkowi z województwa mazowieckiego zatrzymano prawo jazdy na terenie powiatu ostrowskiego. Jemu oraz przewoźnikowi grożą surowe konsekwencje. Wszystko przez zamontowany w pojeździe tachograf.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowcy. – Mundurowi zrobili wydruk zapisów tachografu. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy okazało się, że zamiast jazdy pojazd rejestruje odpoczynek, co potwierdziło sprawdzenie karty w programie. Policjanci znaleźli w samochodzie urządzenie pozwalające na nierejstrowanie aktywności jazdy – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Wobec 48-latka z województwa mazowieckiego zostały wyciągnięte konsekwencje. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci sporządzili też dokumentację, która zostanie przesłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Ten będzie prowadził dalsze postępowanie administracyjne. Konsekwencje zostaną wyciągnięte również wobec przewoźnika. Ten musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi nawet do 10 tysięcy złotych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz