DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pogoń Nowe Skalmierzyce rozpoczyna rundę wiosenną. W sobotę derby

Po zimowym okresie przygotowawczym do gry o punkty na III-ligowych boiskach przystępuje Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Fot. Paweł Maj

CZYTAJ TEŻ: Pogoda sprzyja żużlowcom. Niebawem pierwsze treningi

Wróciła II liga, wraca i III. Pogoń Nowe Skalmierzyce zakończyła okres przygotowawczy. Był to czas intensywnych treningów pod wodzą nowego trenera – Tomasza Kaczmarka. Dla części piłkarzy to całkowicie nowa osoba. Dla starszych stażem – dawny kolega z szatni występujący teraz w nowej roli.

– Jak na nasze warunki przepracowaliśmy ten okres bardzo dobrze praktycznie bez żadnych urazów. Wszyscy chłopacy zrealizowali to, co mieliśmy założone i jestem naprawdę zadowolony. Jest to pewien problem, że chłopacy łączą pracę z graniem, ale zrealizowaliśmy wszystko, co mieliśmy zrealizować i jestem naprawdę zadowolony – podkreśla w rozmowie z wlkp24.info Tomasz Kaczmarek, trener Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Zespół pożegnał się przed kilkoma dniami z Kamilem Zadką, który zdecydował się przerwać piłkarski rozwój. Na razie nie wiadomo, czy wróci do trenowania i gry. To trudna sytuacja dla zespołu, który potrzebuje solidnego młodzieżowca m.in. ze względu na przepisy gry. – Na pewno jest to strata, bo to fajny młodzieżowiec na boisku. W trakcie meczów przygotowawczych przyglądałem się naszej młodzieży i mam jakiś tam plan. Wierzę, że dadzą radę w III lidze i nam pomogą – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Mali piłkarze zagrają dla trenera, który stracił dom. Wkrótce turniej charytatywny

Pierwszym rywalem w rundzie wiosennej sezonu 2023/24 będzie dla Pogoni Unia Swarzędz. Derbowy mecz w ramach wielkopolskiej rywalizacji to zawsze dodatkowa gratka. Ciekawostką jest też to, że oba zespoły dzielą w tabeli raptem 2 punkty. Unia jest 4., a Pogoń – 8. – To na pewno mocna drużyna. Wzmacniali się już pół roku temu, teraz też kilka osób dołączyło, więc na pewno będzie to mocny rywal. Ale my nie składamy broni. Mamy swoją wizję na ten mecz i postaramy się zrobić wszystko, żeby wygrać, bo tak musimy podchodzić do każdego meczu – wyjaśnia trener Kaczmarek.

Wyjazdowe spotkanie dla Pogoni rozpocznie się w najbliższą sobotę, 2 marca o godz. 15:00. Pierwszy mecz na własnym boisku w rundzie wiosennej zespół z Nowych Skalmierzyc rozegra w sobotę, 9 marca o 14:00. Przeciwnikiem będzie Cartusia Kartuzy.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz