DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Piątkowe załamanie pogody. Jak wygląda sytuacja w regionie? [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Intensywne opady deszczu i burza. Tak obecnie przedstawia się sytuacja pogodowa w naszym regionie. 

Synoptycy wydali w piątek ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla regionu południowej Wielkopolski. Pomarańczowym alertem zostały objęte m.in. powiaty południowej Wielkopolski: kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński, krotoszyński, pleszewski oraz jarociński.

W Ostrowie Wielkopolskim intensywne opady deszczu można było zaobserwować od 16.00.

Sprawdzamy na bieżąco sytuację w południowej części Wielkopolski.

Powiat ostrowski:

W chwili pisania artykułu ostrowska straż pożarna odnotowała 7 zgłoszeń. Są to interwencje dotyczące m.in. podtopień i zalanych piwnic.

Powiat pleszewski: 

Na ten moment tamtejsza straż pożarna prowadzi dwie interwencje związane z usuwaniem skutków załamania pogody. Dotyczą one usuwania powalonych drzew i uszkodzonej studzienki.

Powiat krotoszyński: 

Do godziny 18.15 straż pożarna z Krotoszyna nie odnotowała żadnych zdarzeń związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu czy burzy.

Powiat ostrzeszowski: 

Jak przekazał dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Ostrzeszowie, w momencie pisania artykułu, trwają cztery interwencje, które dotyczą usuwania powalonych konarów drzew i zalanych piwnic.

Powiat jarociński:

Osiem zdarzeń – tyle na godz. 18.45 obsługują jarocińscy strażacy. Są to interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew i podtopieniami.

Powiat kaliski: 

W tej części południowej Wielkopolski do 18.30 strażacy odnotowali 8 zdarzeń. Pięć interwencji dotyczyło powalonych drzew, dwie zalanych miejsc na terenie Kalisza, a jedna błota, które w wyniku intensywnych opadów wydostało się na drogę i stwarzało zagrożenie.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz