Podziel się ciepłem – podaruj czapkę lub szalik bezdomnemu

1
Fot. UMOstrów
Wolontariat „Ostrów – Lubimy Pomagać” we współpracy z Biurem ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej Urzędu Miejskiego organizuje zbiórkę szalików, czapek oraz rękawiczek dla osób bezdomnych. Na dworze robi się coraz zimniej, a takie osoby są narażone na skutki mrozów. Zdaniem organizatorów akcja ma na celu okazanie ciepła i udowodnienie, że osoby bezdomne nie są skazane same na siebie.

Zbierane są czapki, szaliki i rękawiczki w dobrym stanie, które w listopadzie trafią do bezdomnych osób. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Lokalnej przy al. Powstańców Wielkopolskich 14 w godz. 8.15-16.00 do dnia 26.11.2020. Ze względu na stan epidemii mieszkańcy Ostrowa proszeni są, by zadzwonić dzwonkiem (pracownik wyjdzie i odbierze rzeczy). – W tym trudnym czasie każdy może pomagać. Wiele osób siedzi teraz w domach na kwarantannach, więc może znajdą czas, by samemu wykonać na drutach szalik czy czapkę? Wtedy satysfakcja z niesionej pomocy będzie nawet podwójna – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej.

Zebrane czapki, szaliki i rękawice zostaną dostarczone Schroniska bezdomnych mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Straży miejskiej, która prowadzi wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy w szczególności sprawdzają pustostany, tereny ogródków działkowych i inne podobne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie niskich temperatur. Straż przekaże bezdomnym odzież wraz z paczkami żywnościowymi. – Dostrzeżenie w tym trudnym czasie osób bezdomnych, które teraz szczególnie potrzebują naszej pomocy, zasługuje na pochwałę i uznanie. Dlatego zachęcam wszystkich ostrowian, aby przyłączyli się do tej akcji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info objęły tę akcję swoim patronatem medialnym.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick