Podziękowali za zebrane plony w Gminie Raszków [ZDJĘCIA]

0
Dożynki gminne w Raszkowie przyciągnęły dziś tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Rolnicy razem z władzami samorządowymi podziękowali za zebrane plony. Susza dała się w tym roku we znaki, ale to nie przeszkodziło, by świętować i bawić się na tegorocznych dożynkach. W tym roku gospodarzem imprezy było sołectwo Józefów.

Tradycyjnie już maluchy przyciągnął szereg atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Były dmuchane zamki, kolejki, a także stoiska ze słodkościami. Prawdziwą gratką dla przybyłych były stoiska Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, u których w tym roku królowała kasza pod najróżniejszymi postaciami. Hasło tegorocznych stoisk brzmiało: Bądź z kaszą za pan brat – przeżyjesz wiele lat!

Oprócz tradycyjnego obrzędu dożynkowego, mieszkańcy mogli posłuchać występu zespołu Swojacy, Górale z Dougres, a także prawdziwego hitu, czyli Częstochowa Pipes&Drums. To jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę w Polsce na Wielkich Dudach Szkockich. Grupa w klasycznych, szkockich strojach porwała zebranych swoją grą i tańcem.

Gwiazdą wieczoru był zespół Classic, którzy przyciągnął tłum zebranych pod samą scenę.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick