Podwójny sukces Niny Sujki!

Za nami finałowy turniej Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w Badmintonie, Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w kategoriach wiekowych U-9 i U-11 oraz Turniej Niepodległości. Przedostatni miesiąc roku jest pracowity dla młodych zawodników klubu OTB Lotka.

Najwięcej powodów do radości miała Nina Sujka, która rywalizowała w kategorii U-9 i wygrała cykl WLMT, a także wywalczyła Mistrzostwo Wielkopolski w swoim przedziale wiekowym.

W Turnieju Niepodległości na podium stanął Mateusz Grzelak, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej U-15. Blisko podium (na miejscach IV – VI) uplasowało się jeszcze sześciu badmintonistów z ostrowskiego klubu w różnych przedziałach wiekowych. W ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów poza pierwszą dziesiątką zostali sklasyfikowani Jakub Pisznot i Arkadiusz Beer.

W Turnieju Niepodległości, w kategorii U-13 do ćwierćfinału awansowali Tymoteusz Jerzyk, Antoni Marcinkowski i Kacper Urbaniak. Tym razem jednak rywale byli od nich lepsi i to oni awansowali do kolejnej fazy rywalizacji. Pozostali zawodnicy, a więc Filip Urbaniak, Kacper Borowicz, Bartosz Pawelec i Szymon Belcarz zakończyli zmagania w turnieju na fazie grupowej.